Olejek na cellulit pomoże wielu kobietom zwalczyć niedoskonałości. Skórka pomarańczowa jest jednym z defektów estetycznych, który dotyka najczęściej kobiety. Zlikwidowanie cellulitu nie jest zadaniem trudnym. Istnieje kilka sposobów, które usuną cellulit, wymagają one jednak systematyczności. Olejek na cellulit jest jedną z nich. Przewaga tej metody to przede wszystkim łatwość stosowania i możliwość dołożenia pielęgnacji olejkiem do codziennie wykonywanych czynności tj. kremowanie czy kąpiel. 

Olejek na cellulit – jakie olejki ze sobą mieszać?Kobieta z cellulitem.

Olejek na cellulit to najczęściej mieszanka różnych olejków eterycznych. Są one stosowane w najróżniejszych terapiach. Między innymi  można wykorzystać je przy usuwaniu cellulitu. W zależności od dobranej mieszanki możemy uzyskać różne efekty np. rozgrzewające, relaksujące czy przyspieszające odchudzanie. Jakie olejki ze sobą łączyć?

Olejek na cellulit, który zrobimy samodzielnie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Wybór właściwej mieszanki zależy on naszych osobistych preferencji. Zadaniem każdej z tych mieszanek jest skuteczne odprowadzanie nagromadzonej pod skórą wody i przyspieszenie mikrokrążenia, poprawiającego proces lipolizy.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów olejków, które można dowolnie ze sobą mieszać i modyfikować.

  • Olejek pobudzający –  8 łyżeczek grejpfrutowego, 1 łyżeczka cedrowego, 1 łyżeczka geraniowego, 20 kropli miętowego (grejpfrut i wyciąg z geranii poprawiają mikrokrążenie, a tym samym spalanie tkanki tłuszczowej)
  • Olejek ziołowy – 3 krople kminkowego, 3 krople jałowcowego, 3 krople rozmarynowego (zioła mają charakter silnie antycellulitowy, ze względu na fakt, że odprowadzają spod skóry wodę i przyspieszają metabolizm
  • Olejek kwiatowy –  3 krople pachuli, 3 krople geraniowego, 4 krople lawendowego

Decydując się na jedną z mieszanek warto brać pod uwagę własne upodobania. W przypadku jeżeli nie lubimy zapachu mięty bez najmniejszego problemu można zamienić go na inny mniej aromatyczny olejek eteryczny. Bardzo ważne jest by olejki eteryczne na cellulit wymieszać z kilkoma łyżkami oleju bazowego, jakim może być dowolny olej tłoczony na zimno. Najlepszy stosunek bazy do olejku wynosi ok. 2 łyżek oleju do 9 kropli olejku zapachowego.

Olej na cellulit to doskonałe rozwiązanie, które możemy dołączyć do codziennej pielęgnacji naszego ciała. Systematyczne stosowanie w okolicach nóg, pośladków czy brzucha może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim olejki eteryczne pozwalają na odpowiednie przyswajanie witamin i co najważniejsze poprawiają mikrokrążenie. Poprawa krążenia i metabolizmu nie pozwala na wiązanie się tkanki tłuszczowej w nieestetyczne grudki. Dodatkowo stosując pielęgnacje z oleju i olejków eterycznych doskonale nawilżymy skórę, a poprzez  masaże pobudzimy ją do szybszej regeneracji, co może pomóc również w walce z rozstępami.

O innych sposobach na zredukowanie cellulitu przeczytasz również na: http://zwalczamy-cellulit.pl/jak-zlikwidowac-cellulit-sprawdz-skuteczne-sposoby/

Kobieta bez cellulitu.

Olejek na cellulit – jak nakładać by był skuteczny?

Olejek na cellulit możemy stosować w różnoraki sposób. Jednym z nich jest najprostsze dodanie mieszanki do gorącej kąpieli np. olejków pobudzających. Dzięki takiej pielęgnacji skóra zawsze będzie nawilżona i  miękka, a dodatkowo zapach olejków eterycznych pozwoli nam się rozluźnić i zrelaksować po ciężkim dniu. Kolejną metodą są masaże. Mogą być one wykonywane przy pomocy dermo rollera. Taka pielęgnacje można porównać do rozbijania nieestetycznych grudek tłuszczu i ma ono na celu przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej i lepsze wchłanianie substancji odżywczych. Metodą, która pozwoli skutecznie spalać tkankę tłuszczową jest zabieg typu body wrap. Wystarczy posmarować miejsce dotknięte cellulitem a następnie zafoliować je folią spożywczą.

Olejek cynamonowy na cellulit jest jednym z tych, które można stosować samodzielnie nie wykorzystując innych dodatków. Lecznicze działanie cynamonu jest bardzo popularne. Doskonale działa na obolałe mięśnie, metabolizm i gospodarkę lipidową organizmu. W zależności od upodobań możemy dodawać olejek na cellulit do ulubionych kremów, balsamów, a nawet scrubów do ciała przyrządzonych samodzielnie z kawy i cukru. Delikatne drobinki zawarte w scrubie usuwają zrogowaciały naskórek pozwalając na lepsze wchłanianie witamin, minerałów i składników odżywczych.

Olejek na cellulit – przechowywanie

Olejek na cellulit stworzony w domu, możemy bez najmniejszych problemów przechowywać nawet do 3 miesięcy. Ważne by trzymać je z daleka od źródeł światła i ciepła. Doskonałym miejscem do tego będzie lodówka.


Bibliografia

1. Hexsel D, Soirefmann M. Cosmeceuticals for cellulite, 2011
2. Magdalena Ciupińska, Irena Eris, Anna Frydrych, Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska, 2010
3. Wollina U, Gildman A, Berger U. Esthetic and cosmetic dermatology, 2008
4. Katarzyna Janda, Anna Tomikowska. Cellulit – Przyczyny, profilaktyka, leczenie. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, 2014

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *