Co na cellulit może rzeczywiście pomóc, jeśli nawet najdroższe, bogate w różne składniki kremy zawodzą? Czy najlepsze kosmetyki to takie, których cena jest wysoka, a producent powszechnie znany? Coraz częściej mówi się i potwierdza badaniami, że wiele dostępnych na co dzień produktów ma szkodliwe działanie. Naładowane chemicznymi substancjami, nie wpływają dobrze na skórę. Naturalne, pełne witamin i odżywczych substancji kremy mogą z kolei zredukować cellulit, odmłodzić ciało i korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie całego organizmu – nie zagrażają mu w żaden sposób.

Co na cellulit? Najważniejsze składniki kremów

Sposoby na cellulitCo na cellulit: silikony czy kofeina? I jedne i drugie wpłyną na gładką i elastyczną skórę, ale tylko ten drugi składnik jest naturalny i korzystny dla ciała. Silikony są syntetyczne, mogą wywołać liczne stany zapalne, a w dłuższej perspektywie stosowania, przyczynić się do powstawania nowotworów skóry. Naturalne antycellulitowe kremy są w 100% bezpieczne, jeśli rezygnują z PEGów, SLSów i np. sztucznych barwników. Używanie naturalnych kremów rano lub wieczorem na zasadzie rutynowej pielęgnacji, zapobiega powstawaniu cellulitu w miejscach, w których jeszcze go nie ma. Co powinien mieć w sobie dobry krem na “pomarańczową skórkę?”

  • Kofeina – wspomniana już kofeina jest w walce z silikonami zwycięska. Na cellulit działa doskonale: ujędrnia ciało i niszczy komórki tłuszczowe (jest to proces nazywany lipolizą). Jeśli połączymy jej działanie z aktywnością ekstraktu z guarany, który również może być składnikiem kremu, efekt zostanie zdecydowanie spotęgowany.
  • Witamina C (kwas askorbinowy) – za wszystkie procesy starzenia i wiotczenia skóry odpowiadają m.in. wolne rodniki. Wolne rodniki są zabijane przez przeciwutleniacze dostarczane zarówno w pożywieniu, jak i w kremach. Kwas askorbinowy to potężna broń pełna przeciwutleniaczy, dlatego sprawi ona, że skóra odmłodnieje.
  • Ekstrakt z kasztanowca – zalegająca w organizmie woda bardzo źle wpływa na ciało i przyczynia się do powstawania cellulitu. Ekstrakt z kasztanowca usunie ten nadmiar.
  • ekstrakty z alg pełne jodu, kwasu alginowego, laminaryny i fukoidyny – substancje te wzmacniają i odżywiają ciało, dzięki czemu następuje redukcja cellulitu.
  • ekstrakt z bylicy boże drzewko – odpowiada za odzyskiwanie równowagi pH w środowisku skóry, czyli proces nazywany tonizacją.

Wyżej wymienione składniki zawiera kosmetyk na cellulit Sinial – warto korzystać z niego podczas diety i ćwiczeń.

Co na cellulit oprócz pielęgnacji naturalnymi kremami?

Co na cellulit powinno pomóc oprócz regularnego i konsekwentnego smarowania ciała naturalnym balsamem antycellulitowym? W walce z nierównomiernymi warstwami skóry ważne jest jeszcze:

  • stosowanie odpowiedniej diety – bogatej w witaminy dostarczane poprzez warzywa i owoce, a ograniczające ilość słodyczy, przetworzonej żywności itp.
  • domowe masaże – wykonywane pod prysznicem albo – w zależności od warunków i upodobań – w czasie kąpania się w wannie. Koliste ruchy i delikatne uciskanie skóry powinno pomóc w usunięciu cellulitu. Dla urozmaicenia warto skorzystać z szorstkiej strony gąbki lub specjalnej rękawicy przeznaczonej do masażu domowego.
  • inne domowe zabiegi – sporządzanie mieszanek z kawy i oliwy z oliwek lub cynamonu (np. maseczka z cynamonu na cellulit) i jogurtu naturalnego nie tylko dostarczą pięknego zapachu w przestrzeni wokół nas, ale odżywczo i wygładzająco zadziałają na cellulit. Sporządzonymi konsystencjami należy posmarować miejsca z cellulitem i pozostawić na jakiś czas. Jeśli po około 15 lub 20 minutach spłuczemy to wodą, zauważymy natychmiastową delikatność i gładkość ciała.
  • zapobieganie odwodnieniu organizmu – nie trzeba być aktywnym sportowcem, żeby każdego dnia wypijać przynajmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Ta minimalna dawka odpowiednio nawodni, poprawi przemianę materii i zredukuje tkankę tłuszczową.
  • uprawianie sportu i inne aktywności fizyczne – nawet najbardziej naturalne kremy i zdrowa dieta nie pomogą, jeżeli nie będziemy się ruszać. Aktywność fizyczna jest podstawowym narzędziem walki z cellulitem, dlatego warto wdrażać ja w codzienny styl życia.

Również olej kokosowy na cellulit działa naturalnie, bezpiecznie, skutecznie i szybko. Sprzedawany w słoikach jako rafinowany (bezzapachowy) lub nierafinowany (o intensywnym zapachu kokosu) bije rekordy popularności. Znajduje zastosowanie nie tylko w kosmetyce, ale i w dziedzinach kulinarnych. Na cellulit działa korzystnie głównie dlatego, że posiada wiele właściwości odżywczych, kwasy i witaminy (w tym witamina E) odpowiedzialne za młode i jędrne ciało. Jest bombą przeciwutleniaczy, które tak jak w przypadku kwasu askorbinowego, hamują procesy starzenia. W efekcie skóra nie wiotczeje i nie rozszerza się, ale pozostaje elastyczna, gładka i atrakcyjna.

Co na cellulit? – Specjalistyczne masażery

Co na cellulit zastosuje ktoś kto nie lubi ręcznych lub szorstkich masaży pod prysznicem? Taka osoba może zakupić różnego rodzaju specjalistyczne masażery, wpływające na mikrokrążenie i ostatecznie brak cellulitu. W zależności od tego jakim budżetem dysponujemy i jakie działanie podoba nam się najbardziej możemy skorzystać z prostych, plastikowych albo drewnianych rollerów (20-50 złotych), próżniowych (40-60 złotych), ultradźwiękowych zestawów (ok. 80 zł) lub elektrycznych masażerów (100-500 zł). Masażery warto stosować co najmniej raz dziennie przez okres np.  trzech lub czterech tygodni. Są to rozwiązania bezbolesne, choć momentami mogą powodować pewien dyskomfort. Dobranie odpowiedniego masażera zależy także od wielkości i czasu istnienia cellulitu – niestety im dłużej zwlekamy z podjęciem jakichkolwiek działań w kierunku likwidowania cellulitu, tym większe prawdopodobieństwo, że nasze zabiegi nie przyniosą satysfakcjonujących zmian.

Cellulit musi być zwalczany przez myślenie i działanie kompleksowe: łączenie naturalnych kremów pielęgnacyjnych wraz ze zdrowym stylem życia, masażami i inwestycją w czas, może przynieść znaczącą i trwałą poprawę. Wykorzystywanie domowych sposobów jest podręczne i zapewnia dużą swobodę organizacji rytuałów. Zachowując systematyczność, szybko zaobserwujemy powrót do gładkiej skóry.


Bibliografia

1. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
2. Baumann LS. Dermatologia estetyczna, 2013
3. Rossi AB., Vergnanini AL. Cellulite: a review. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology, 2000
4. Leleń K. Slimming and Anti-Cellulite Cosmetics – Possibilities and Limitations, 2009


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

  1. Mi na cellulit pomaga zdrowe odżywianie i codzienne ćwiczenia – szczególnie te z rana, pomagają mi się również obudzić :d. Z kremów to używam krem antycellulitowy, który przede wszystkim zawiera w swoim składzie kofeinę i ekstrakt z kasztanowca.

  2. Ja na cellulit uwielbiam sobie robić peelingi kawowe, które ładnie ujędrniają i oczyszczają moją skórę. Nie jestem typem aktywnej osoby. Nie przepadam za ćwiczeniami, ale na szczęście na moim ciele nie ma aż tak dużo cellulitu 😛

  3. Na mój cellulit najlepiej zadziałały ćwiczenia na basenie oraz masaże wodne :D. Przynajmniej 3 razy w tygodniu chodzę na basen, ale przed pływaniem zawsze jeszcze jestem na basenowej siłowni i ćwiczę 30-40 minut 😀

  4. Ja przemiennie stosuje masaż z ćwiczeniami. Od czasu do czasu użyje kremu na cellulit. Ja tam już się pogodziłam z moim ciałem. Szczerze to ćwiczenia chyba przynoszą mi najlepsze rezultaty.

  5. Polecam masaże bańkami chińskimi. Są świetne na cellulit. Mają wielki potencjał. Kocham te zabiegi 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *