Balsam na cellulit jest jednym ze sposobów walki z cellulitem, którego stosowanie jest metodą nieinwazyjną, a można nawet powiedzieć, że jest metodą przyjemną. Wiele osób, które posiadają cellulit, decyduje się właśnie na stosowanie balsamu – balsamy na cellulit są bowiem łatwo dostępne, nie wymagają wielkiej wiedzy, aby je stosować i nie kosztują majątku. Zanim jednak zaczniemy stosować taki balsam, warto najpierw dowiedzieć się na jego temat kilku ważnych rzeczy – powinniśmy pozyskać informacje na temat tego, co powinien zawierać dobry balsam w swoim składzie i dlaczego skuteczne są takie, a nie inne składniki.
Balsam na cellulit – jaki skład powinien posiadać?
Balsam na cellulit, który posiada naturalne składniki, jest takim balsamem, po który należy sięgać. Dlaczego jest to takie ważne? Naturalne składniki są dużo bezpieczniejsze niż te sztucznie syntetyzowane, a także zdecydowanie zdrowsze. Dobrym balsamem będzie też oczywiście taki, który zawiera składniki aktywne. Będą one działały szybko i w sposób naprawdę skuteczny. Należy więc przyjrzeć się liście składników, które powinny się pojawić we właściwym balsamie na cellulit takim jak Vialise – idealny kosmetyk, który w połączeniu z aktywnością fizyczną i zbilansowaną dietą efektywnie zwalcza pomarańczową skórkę.
- Olejki cytrusowe – świetnie sprawdzą się olejki cytrynowe, grejpfrutowe i pomarańczowe. Rozgrzewają one skórę, a także działają jak przeciwutleniacze. W dodatku poprawiają mikrokrążenie i mają działanie detoksykacyjne. Sprawiają także, że skóra staje się bardziej elastyczna i gładka. Wszystko to pomaga w likwidacji cellulitu. Skuteczny balsam na cellulit na pewno będzie miał te olejki w swoim składzie.
- Zielona herbata – eliminuje obrzęki oraz pomaga w pozbyciu się toksyn z organizmu. Ponadto sprawia, że skóra jest dobrze nawilżona i jędrna. Usprawnia także metabolizm i poprawia krążenie, dzięki czemu możliwe jest szybsze spalanie niechcianego tłuszczu.
- Aloes – rewelacyjnie nawilża skórę i odżywia ją. Jest też znany ze swoich fenomenalnych właściwości regenerujących. Nie wszyscy jednak wiedzą, że aloes potrafi pomóc również w problemie, jakim jest pomarańczowa skórka. Poprawia on jędrność skóry i eliminuje toksyny. W dodatku aloes wpływa na skórę kojąco. Nierzadko znajdziemy go w składzie balsamu na cellulit.
- Cynamon – posiada silne właściwości rozgrzewające, dzięki czemu też przyspiesza przemianę materii i poprawia metabolizm. To zaś przyczynia się to szybszego spalania tłuszczu. Dodatkowo cynamon jest w stanie wygładzić i ujędrnić skórę.
- Ekstrakt z guarany – guarana pobudza rozpad tkanki tłuszczowej, a także zapobiega jej nadmiernemu gromadzeniu się. Posiada również właściwości antybakteryjne.
- Wyciąg z bluszczu – bluszcz również jest rośliną, która posiada wiele różnorodnych właściwości. Z cellulitem radzi sobie poprzez poprawę mikrokrążenia krwi, wspomaganie metabolizmu oraz rozkład komórek tłuszczowych. Ekstrakt z bluszczu niweluje również obrzęki skóry oraz sprawia, że skóra staje się napięta i odpowiednio elastyczna.
- Wyciąg z alg morskich – dzięki niemu skóra na długi czas utrzymuje swoją naturalną jędrność i sprężystość, ponieważ w jego skład wchodzą aktywatory kolagenu – odpowiadające właśnie za jędrność i elastyczność skóry. Algi morskie na cellulit regulują także pracę gruczołów łojowych.
- Olej geraniowy – wpływa na poprawę jędrności ciała, a także obkurczanie naczyń krwionośnych. Rewelacyjnie sprawdzi się nie tylko w formie balsamu, ale też na przykład dodawany do kąpieli bądź używany do masażu.
- Kofeina – pomaga w rozkładzie komórek tłuszczowych, dzięki czemu pozbywamy się tkanki tłuszczowej. Dodatkowo poprawia ogólną kondycję skóry przykładowo przez nadanie jej elastyczności i zapobieganie utlenianiu.
- Wyciąg z kasztanowca – kasztanowiec wpływa na regulację krążenia krwi w tkance podskórnej, dzięki czemu mogą być z niej usuwane toksyny. W dodatku eliminuje obrzęki skóry, które pojawiają się przy cellulicie.
- Wyciąg z ruszczyka kolczastego – sprawia, że naczynia krwionośne są mocniejsze i elastyczne. Dzięki niemu uregulowany jest także przepływ krwi.
- Kwas migdałowy – posiada właściwości nawilżające i przeciwbakteryjne, a także reguluje pracę gruczołów łojowych.
- Witamina C – rewelacyjnie działa na tkankę podskórną i sprzyja walce z cellulitem.
- Ekstrakt z bylicy boże drzewko – dzięki niemu uregulowany jest przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Istotną właściwością jest też wspomaganie procesu przemiany materii oraz odpowiednia regulacja metabolizmu, co przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej.
Balsam na cellulit – czy samo jego stosowanie wystarczy?
Balsam na cellulit to dobry pomysł, ale warto go połączyć również z innymi metodami, aby skutecznie rozprawić się z cellulitem. Łączenie metod jest dużo bardziej skuteczne niż stosowanie tylko jednej metody. Świetnym pomysłem będzie tu przede wszystkim aktywność fizyczna. Bardzo dobrze w przypadku cellulitu sprawdza się bieganie i też właśnie ono jest tu najbardziej polecane. Jest to doskonały sposób na spalanie tkanki tłuszczowej, ale też poprawę postawy i ogólne ujędrnienie i wzmocnienie ciała. W walce z cellulitem polecane są również takie aktywności jak pływanie czy jazda na rowerze, gdyż angażują one głównie te partie ciała, na których cellulit lubi się pojawiać. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej diecie. Często dobrym pomysłem jest też korzystanie z zabiegów kosmetycznych, mające pomóc w zredukowaniu cellulitu. Można wybierać zabiegi takie, które możemy wykonać samodzielnie w domu, przykładowo masaż lodem, kąpiele cytrusowe czy peeling cukrowy, jednak nierzadko osoby posiadające cellulit decydują się też na wizytę w gabinecie kosmetycznym.
Tam wykonywane są już nieco bardziej specjalistyczne zabiegi – na przykład drenaż limfatyczny, karboksyterapia, liposukcja.
Możliwości jest naprawdę wiele. Warto jednak pamiętać o tym, że najlepiej nie dopuścić do pojawienia się cellulitu. Bywa to bardzo trudne, jednak możemy sami sobie pomóc, zanim jeszcze pojawi się problem. W jaki sposób? Należy dbać o siebie i o swoje ciało, nie zaniedbując aktywności ruchowej. Jest to najlepszy sposób na to, aby tkanka tłuszczowa nie gromadziła się w sposób niepożądany.
Bibliografia
1. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
2. Misbah H. Khan, Babar K. Rao, Neil S. Sadick, Cellulit i podskórna tkanka tłuszczowa: różnice i podobieństwa,
3. Lydie Raisin, Pokonać cellulit. Wiedza i życie, 2002
Dobry balsam na cellulit to nie wszystko. Polecam jeszcze masować te miejsca oraz owijać się folią spożywczą i wskakiwać do łóżka aby wygrzać cellulit. Im balsam na cellulit posiada więcej składników tym jest lepszy, ważne również aby był naturalny 🙂
Ja osobiście nie używam takich balsamów na cellulit chociaż chętnie bym spróbowała, ale slyszlalam, ze kiedy skończy się buteleczka trzeba kupić następna bo efekty szybko znikają bez dalszego używania
Jeśli ktoś chce się szybko pozbyć cellulitu to polecam Endermologię LPG. Seria 10 zabiegów to jakieś 1300zł, ale przynajmniej są efekty, a rocznie na kremy również dużo pieniędzy wydajemy. Ja swój zabieg wykonałam w Gdańsku – Clinica Cosmetologica i jestem mega zadowolona. Teraz zostaje mi tylko zapobieganie ponownemu pojawieniu się cellulitu, ale o to już odpowiednio zadbałam dietą i niedługo wprowadzę również ćwiczenia.