Bańki chińskie na cellulit to w chwili obecnej jedne z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wynika to z faktu, że dzięki masażowi bańką chińską można w bardzo szybkim czasie oraz w prosty sposób zlikwidować pomarańczową skórkę lub mocno ograniczyć jej widoczność. W poniższym artykule doradzamy, jak przeprowadzać masaż bańkami chińskimi oraz jakie są przeciwwskazania dla tego typu zabiegów.

Bańka chińska na cellulit – instrukcja wykonywania zabiegu

Bański chińskie na cellulitBańka chińska na cellulit sprawi, że pomarańczowa skórka będzie tylko i wyłącznie przykrym wspomnieniem. Do wykonania masażu z baniek chińskich, należy zakupić komplet gumowych baniek chińskich. Ich cena w aptece wynosi od 20 do 30 złotych. Najpopularniejsze zestawy składają się z 4 baniek różnej wielkości. Zanim przystąpimy do wykonywania masażu, najpierw trzeba oczyścić ciało biorąc prysznic. Zabieg z bańkami chińskimi rozpoczynamy od wmasowania w miejsca, w które będziemy później masować bańkami, oliwkę. Najlepiej, gdy będzie ona zawierała składniki antycellulitowe takie jak: L-karnityna, kofeina, algi morskie, zielona herbata oraz wyciąg z bluszczu. Dzięki takiemu preparatowi łatwiej będzie przesuwać bańki na skórze. Następnym krokiem jest dopasowanie rozmiaru bańki do miejsca, w którym chcemy ją zastosować oraz do wielkości naszej dłoni. Trzeba ją trzymać wygodnie i stanowczo – zabieg ten jest intensywny. Teraz podgrzewamy bańkę w ciepłej wodzie (temperatura powinna wynosić około 40 st. C). Najlepiej, gdy zanurzymy ją w całości. Wyciągamy ją i szybko suszymy. Teraz przechodzimy do rozpoczęcia masażu. W tym celu przyssawamy bańkę do skóry w wybranym punkcie na ciele. Uciskamy jej wierzchołek, po czym przyciskamy ją do ciała.

Warto wiedzieć, że na początku masaż bańkami chińskimi może być bolesny i nieprzyjemny. Z tego względu polecamy, aby na początku masować się mniejszą bańką, a następnie sukcesywnie zwiększać jej rozmiar. Na początku usuwamy cellulit na udach – przyssawamy bańkę nad kolanem i w wolny sposób przesuwamy ją ku pachwinie za pomocą ruchów linearnych, czyli z dołu w górę w linii prostej. Jeżeli na mięśniach ud zauważymy przekrwienie, będzie to oznaczało, że bańkę przystawiono w sposób prawidłowy. Jeżeli bańka się odklei, należy zassać ją na nowo. W przypadku, gdy na skórze pojawiły się siniaki, należy zmniejszyć stopień zassania bańki. W celu odessania bańki trzeba w sposób delikatny włożyć do niej palec, aby dostało się do jej środka powietrze. Nie można wyciągać baniek na siłę. Następnie wykonujemy masaż na kolejnym udzie. Kolejny krok to ponowny masaż obu ud – tym razem należy wykonywać ruchy okrężne. Bańka powinna być przemieszczana za pomocą kolistych ruchów od kolana w stroną pośladków. Później kierujemy ją w stronę kolana oraz przemieszczamy bańkę w zewnętrzną stronę ud. Teraz wykonujemy masaż za pomocą techniki ósemek – wykonujmy bańką ruchy tworząc kształt “ósemki”. Kierujemy się przy tym od wewnętrznej do zewnętrznej strony nogi. Następnie należy odessać bańkę z ud. Teraz wykonujemy masaż antycellulitowy na brzuchu. Smarujemy skórę olejkiem antycellulitowym oraz zassawamy bańkę w dolnej części brzucha. Potem za pomocą kolistych ruchów przesuwamy bańkę do góry. W tej chwili można poczuć lekki opór.

Jeśli poczujemy ból, będzie to oznaczało, że bańka została założona w nieprawidłowy sposób. Warto pamiętać o tym, że w przypadku antycellulitowego masażu brzucha należy wykonywać ruchy zgodne z ruchem wskazówek zegara. Dzięki temu nie będą nam dokuczały problemy żołądkowe.

Ostatni etap masażu to odessanie bańki oraz przeprowadzenie dziesięciominutowego ręcznego masażu brzucha za pomocą kolistych ruchów. 

 

Bański chińskie na cellulit – pożądany efekt w krótkim czasie

Bańki chińskie na cellulit to sposób na to, aby pomarańczowa skórka zniknęła szybko. Taki zabieg daje mocno zauważalne efekty. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że kosztuje bardzo niewiele. Te wszystkie aspekty powodują, że bańki chińskie na cellulit cieszą się tak dużym powodzeniem wśród pań dotkniętych cellulitem – zarówno wodnym jak i tłuszczowym. Metoda ta oparta jest na zasadach starożytnej medycyny chińskiej. Polega ona na wykorzystaniu dobroczynnych cech podciśnienia. Dzięki zassaniu skóry oraz tkanek, które leżą pod bańką, masaż rozbija powstałą tkankę tłuszczową oraz poprawia mikrokrążenie. To z kolei powoduje, że przyspieszony zostaje proces lipolizy. Zabieg z użyciem baniek chińskich powoduje również, że skóra zostaje wygładzona i ujędrniona, a niebezpieczne toksyny zostają usunięte z organizmu. Warto wiedzieć, że to właśnie one są jedną z głównych przyczyn tworzenia się cellulitu. Bański chińskie na cellulit są nie tylko wspaniałym zabiegiem antycellulitowym, ale także modelującym i ujędrniającym sylwetkę. Warto połączyć ten zabieg ze skuteczną kuracją antycellulitową np. kremem Vialise – dzięki składnikom aktywnym dociera wgłąb skóry dotkniętej cellulitem.

Dowiedz się więcej na temat cellulitu wodnego: zwalczamy-cellulit.pl/cellulit-wodny-czy-da-sie-z-nim-wygrac

Bańki chińskie na cellulit – efekty godzinnego zabiegu

Bańki chińskie na cellulit masowane przez godzinę każdego dnia w sposób systematyczny powodują, że pomarańczowa skóra zostaje zmniejszona bądź zlikwidowana. Co ważne, znacząco zmniejsza się również obwód części ciała dotkniętych cellulitem – ten fakt z pewnością docenią wszystkie panie zmagające się z tą nieestetyczną przypadłością. Zabieg ten stosowany w sposób systematyczny i sumienny powoduje, że wymodelowana zostanie sylwetka, a skóra będzie ujędrniona.

Bańki chińskie na cellulit – przeciwwskazania

Bańki chińskie na cellulit nie powinny być wykonywane u wszystkich pań, ponieważ istnieje bardzo wiele przeciwwskazań do wykonywania tego rodzaju zabiegów. Bańki na cellulit nie są dobrym pomysłem przede wszystkim dla kobiet w ciąży, kobiet w okresie menstruacji oraz u osób, u których stwierdzono żylaki. Pozostałe przeciwwskazania są następujące:

 • cera naczynkowa,
 • hemofilia,
 • stany zapalne skóry,
 • przerwanie ciągłości skóry,
 • stwardnienie rozsiane (SM) podczas nowego rzutu choroby,
 • padaczka,
 • zespół odstawienia narkotyków lub alkoholu,
 • choroby nowotworowe i zakaźne,
 • gorączka.

Bańki chińskie na cellulit powinny być zatem wykonywane u wszystkich pań zmagających się z cellulitem, które nie zmagają się przy okazji z dolegliwościami i schorzeniami takimi jak m.in. gorączka, menstruacja czy padaczka.


Bibliografia

1. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
2. Lonczak A., Cellulit – leczenie i profilaktyka, 2011
3. Majdak J., Masaż bańkami, 2008
4. Kołodziejska J, Mundzik E, Godlewska M, Receptura kosmetyku o działaniu antycellulitowym z ekstraktem z bluszczu, 2014


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

 1. Z tego co wiem to bańka chińska jest jednym z czołowych zabiegów na cellulit. Profesjonalny masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową oraz zwiększa ukrwienie naszych tkanek.

 2. Bańki chińskie mają bardzo dobre działanie, chociaż osoby początkujące może odstraszyć ból oraz krwiaki, które znikają dopiero po pewnym czasie. Ogólnie to polecam, a miałam z cellulitem naprawdę duży problem. Przynajmniej czujemy, że działa :d

 3. Dominkkaaa says:

  Bański chińskie są mega skuteczne z walką z cellulitem, ale należy pamiętać o tym, że nie można nimi masować łydek, brzucha oraz piersi. Należy również pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i efekty mogą być widoczne w różnych stopniach i w różnym czasie.

 4. Ogólnie rzecz biorąc to z medycznego punktu widzenia cellulit jest chorobą polegającą na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej w organizmie. W moim przypadku cellulit pojawił się w najbardziej oczywistym miejscu jakim sa pośladki. Dobrym sposobem okazał się codzienny trening przysiadów. Z baniek chińskich jeszcze nie korzystałam, ale nie wiem czy można je stosować na pośladki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *