Kosmetyki na cellulit to jeden z najpopularniejszych sposobów na walkę z tą uciążliwą przypadłością. I choć półki sklepowe uginają się pod ciężarem różnych produktów tego typu, najczęściej większość z nich nie pomaga w pozbywaniu się pomarańczowej skórki. Podejmujemy najczęściej nieprzemyślany zakup, sięgamy po pierwszy krem czy serum na cellulit jaki wpadnie nam w ręce, a potem okazuje się, że ten produkt wcale nie przynosi oczekiwanych rezultatów! Jaki jest zatem sekret skutecznych kremów na cellulit, i jak je dobierać, by faktycznie działały? Co jest najważniejsze w walce z tą nieestetyczną przypadłością?

Kosmetyki na cellulit – najlepszy skład to podstawa!

Kosmetyki na cellulitKosmetyki na cellulit które są ogólnodostępne w sklepach często pozostawiają wiele do życzenia pod względem składu i formuły. Pełne są szkodliwych i niepotrzebnych silikonów, które jedynie w trakcie używania kosmetyku dają złudne wrażenie wypełnienia nierówności na skórze. Kiedy je odstawiamy, dawny problem wraca, nierzadko ze zdwojoną siłą, a my mamy poczucie straty pieniędzy i czasu na bezwartościowy produkt. Na rynku obecnie jest jedynie tylko kilka sprawdzonych marek które oferują dobrej jakości produkty, faktycznie zwalczające problem cellulitu. Jaki jest ich sekret? Składniki zawarte w kremie! Dobrym przykładem jest krem antycellulitowy Sinial. To one odgrywają tak naprawdę największą rolę w całym procesie zwalczania cellulitu, i to właśnie na skład warto patrzeć, jeśli szukamy dobrej jakości i skuteczności w produkcie – serum antycellulitowe Sinial idealnie sprawdzi się w kuracji przeciwko pomarańczowej skórce. Czego najlepiej szukać? Składników naturalnych, takich jak:

  • Ekstrakt z bluszczu – ma właściwości detoksykujące, oczyszczające (podobnie jak wyciąg z kasztanowca)
  • Kofeina – rozbija komórki tłuszczowe, powodując łatwiejszy ich rozkład.
  • Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – silnie wzmacnia i regeneruje naczynka i przyczynia się do poprawy krążenia krwi mającego ogromny wpływ na jędrność i wygląd skóry.
  • Wyciąg z kasztanowca – usuwa toksyny z organizmu, przyspiesza proces pozbywania się nadmiaru wody.
  • Ekstrakt z bylicy – podobnie jak kofeina, wpływa na szybszy rozkład komórek tłuszczowych powodujących cellulit.

Składniki naturalne są niezwykle skuteczne w walce z pomarańczową skórką, co dowiodły liczne badania i obserwacje. Okazuje się nawet, że substancje sztuczne dodawane w kremach najpopularniejszych mogą wręcz szkodzić, stąd też warto sprawdzać to, co stosujemy w bezpośrednim i codziennym kontakcie ze skórą. Kosmetyki na cellulit z dużą zawartością wyżej wymienionych składników naturalnych będą nie tylko wpływać na widoczną redukcję cellulitu, ale również zadbają o odżywienie i gładkość skóry, a przecież o to chodzi!

Dobre kosmetyki na cellulit – czy to wystarczy, by osiągnąć zamierzony efekt?

Kosmetyki na cellulit często traktowane są jako środek skuteczny sam w sobie – walkę z cellulitem powierzamy mu w całości, nie podejmując żadnych dodatkowych działań mających na celu szybsze osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. By zrozumieć jednak istotę tego problemu i przyczyny jego powstawania, należy szukać odpowiedzi przede wszystkim w swoim stylu życia. Większość osób borykających się z cellulitem prowadzi mało aktywny tryb życia, nie uprawia żadnego sportu, a ich nawyki żywieniowe pozostawiają wiele do życzenia. Tkanka tłuszczowa gromadzi się szybko i w nadmiarze, a to tworzy idealne warunki do powstawania cellulitu, szczególnie w tak newralgicznych częściach ciała jak np. pośladki, uda czy brzuch. Zmiana trybu życia i zbilansowana dieta żywieniowa to pierwszy i jeden z ważniejszych kroków do trwałego usunięcia pomarańczowej skórki.

Kosmetyki na cellulit mają za zadanie jedynie wspomagać ten proces, jednak klucz w skutecznej walce o piękne i gładkie ciało leży właśnie w naszych rękach, nie produktów jakich używamy. Aktywność fizyczna sprawia, że nasze ciało staje się gładsze, skóra widocznie napięta, a nadmiar tkanki tłuszczowej zanika, dzięki czemu cellulit nie ma z czego powstawać. Równie kluczowe jest nawodnienie, jako że zatrzymywanie wody w organizmie  jest bezpośrednią przyczyną powstawania cellulitu wodnego. Picie co najmniej 2 litrów płynów dziennie sprawią, że nadmiar wody będzie stopniowo znikał, a wraz z nim nasz problem z cellulitem. Ponadto nastąpi widoczna poprawa stanu i wyglądu skóry, która nawodniona i odżywiona również dzięki dobremu kosmetykowi, będzie napięta, posiadająca ładny, zdrowy koloryt. Tylko systematyczne i sumienne działanie w walce z cellulitem da zamierzone rezultaty. By problem zniknął, trzeba czasu i odpowiednich środków do walki – wówczas cel zostanie osiągnięty!

Kosmetyki na cellulit – gdzie szukać najlepszych?

Kosmetyki na cellulit najczęściej kupujemy w popularnych drogeriach kosmetycznych, sugerując się profesjonalnym wyglądem i zachęcającymi kolorami produktów i ich opakowań. Zapominamy jednak najczęściej sprawdzać skład, który jest tak naprawdę kluczowy w sensownej i efektywnej walce z cellulitem. Należy pamiętać, że nawet renomowana marka kosmetyczna może mieć w swojej ofercie produkt kompletnie nie wart uwagi – naturalna zawartość składników odżywczych jest najważniejsza, nie warto sugerować się marką. Wnikliwe studiowanie etykiet produktów jakie nas interesują może być nieco kłopotliwe i czasochłonne, jednak kwestia naszego zdrowia, dobrego wyglądu i samopoczucia jest ważniejsza, niż chwilowe zakłopotanie czy niedogodność w sklepie. Obecnie sprzedaż internetowa prowadzona przez wiele wartych uwagi sklepów kosmetycznych daje możliwość zakupienia produktów online. Na stronach takich przedsiębiorstw możemy znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące danego kosmetyku na cellulit, a to pozwala na dokonanie świadomego wyboru.

Walka z pomarańczową skórką to nie tylko kosmetyki na cellulit kupione przypadkowo w sklepie. To przede wszystkim świadoma i systematyczna pielęgnacja, która finalnie da nam oczekiwany efekt. Holistyczne podejście do tej kwestii jest gwarancją pięknej i gładkiej skóry, o której marzą wszyscy posiadacze pomarańczowej skórki. Zaufaj naturze, a z pewnością przyniesie Ci to z czasem wiele korzyści.


Bibliografia

1. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013
2. Pieniążkiewicz J.M., Cellulit – profilaktyka i zwalczanie. Współpraca kosmetologa z lekarzami różnych specjalizacji, 2006
3. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
4. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

  1. Jeśli chodzi o kosmetyki na cellulit to dla mnie najważniejsze w takim kremie jest to aby był naturalny. Ostatnio spisałam sobie wszystkie składniki, które najczęściej pojawiały się w kremach. Ekstrakt z bylicy, kofeina, ekstrakt z bluszczu – te składniki występowały najczęściej. Więc jak teraz szukam kremu na cellulit to patrzę czy krem zawiera te główne substancje.

    1. Bardzo dobre podejście :D, ale wydaje mi się, że same kremy nie pomogą usunąć cellulitu, dlatego ja również staram się regularnie ćwiczyć. Myślę, że cellulit to trzeba po prostu rozbić, więc takie ćwiczenia jak skoki na skakance, bieganie, pływanie będą najlepiej działały na nasze ciało.

  2. Kosmetyki na cellulit zawsze wspomogą usuwanie cellulitu, ale najważniejsze są ćwiczenia tlenowe wykonywane ponad 30 minut, ponieważ nasz organizm zaczyna spalać tłuszcz dopiero po 30 minutach od rozpoczęcia treningu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *