Ćwiczenia na cellulit stanowią nieodzowny element każdej walki z pomarańczową skórką. Ponadto mogą przynieść znacznie więcej korzyści dla naszego ciała, albowiem nie tylko pozwolą znacząco zredukować widoczność cellulitu, ale także wysmuklą sylwetkę oraz wzmocnią nasze mięśnie. Jak należy je wykonywać? I co stosować, aby zoptymalizować efekty? O tym dowiecie się czytając poniższy artykuł.
Ćwiczenia na cellulit na udach, które wzmacniają mięśnie
Ćwiczenia na cellulit na udach nie są skomplikowane, ani też nie wymagają od nas dobrej kondycji. Są proste i niezbyt męczące, ale co najważniejsze – skutecznie redukują nasz cellulit. Ćwiczenia te polegają na wykonywaniu wypadów: stajemy prosto trzymając przed sobą splecione dłonie. Następnie robimy wypad do przodu na prawą nogę i przenosimy na nią nasz ciężar ciała. W tej pozycji należy trwać przez około 10 sekund. Pamiętajmy, aby napiąć tutaj mocno mięśnie brzucha oraz ud – pomoże nam to w zachowaniu równowagi, a także wzmocni mięśnie. Tę pozycję możemy także delikatnie pogłębiać, co dodatkowo rozciągnie nasze ciało. Po upływie wskazane czasu wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na drugiej nodze. Te ćwiczenia na cellulit wymagają zrobienia 10 powtórzeń na każdą nogę.
Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach modelujące sylwetkę
Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach również nie należą do najtrudniejszych i co więcej, są bardzo podobne do tych wykonywanych w szkole podczas zajęć wychowania fizycznego. Tym razem ćwiczenia opierają się na podnoszeniu jednej nogi do boku: Stajemy prosto opierając dłonie na biodrach. Napinamy mocno mięśnie brzucha oraz ud i unosimy jedną nogę w bok najwyżej, jak potrafimy. Ćwiczenie należy wykonać przez minutę na każdą stronę. Ćwiczenia na cellulit mogą też angażować nasze pośladki. Tutaj wiele zadziałają podstawowe przysiady: Stajemy w rozkroku stawiając pięty na szerokość bioder. Standardowo napinamy nasze mięśnie wypuszczając mocno biodra do tyłu i zniżając się na wysokość naszych kolan. Tę pozycję pogłębiamy i trzymamy przez minutę. Wykonujemy od trzech do pięciu takich serii. Ćwiczenia na pozbycie się cellulitu są bardzo podobne do prostych ćwiczeń siłowych, a to oznacza, że modelują nasze mięśnie. Zarówno dzięki unoszeniu nogi, jak i przysiadom podniesiemy nasze pośladki, zaokrąglimy je, ale i wysmuklimy uda!
Bieganie a cellulit – czy warto?
Bieganie na cellulit? Oczywiście, że tak! Bieganie jest chyba najpopularniejszą formą ćwiczeń na pozbycie się tkanki tłuszczowej, zniwelowanie cellulitu, ale także dla wzmocnienia naszej kondycji. Taki trening może doskonale uzupełnić nasze ćwiczenia na cellulit, jeśli będziemy go wykonywać w dni wolne od naszych ćwiczeń. Co więcej wszystkie powyższe ćwiczenia warto wspomagać również ćwiczeniami typu cardio: podskoki, pajacyki, bieg w miejscu, przeskoki z nogi na nogę – wykonywane po minucie i wplecione pomiędzy serie naszych ćwiczeń jeszcze bardziej wzmocnią efekty i dodatkowo urozmaicą nasz trening.
Dokładając do tego bieganie dwa razy w tygodniu zoptymalizujemy rezultaty.
Cellulit na udach – jak się pozbyć szybko i skutecznie?
Cellulit na udach – jak się pozbyć cellulitu w tym szczególnie problematycznym miejscu? Na udach i na pośladkach często mamy najwięcej tkanki tłuszczowej do zrzucenia, a co za tym idzie – również cellulitu. Gromadzenie się tłuszczu w tych miejscach jest uwarunkowane naszymi kobiecymi, biologicznymi aspektami. Nie oznacza to jednak, że nic nie możemy z tym faktem zrobić, ponieważ powyższe ćwiczenia pomogą nam zredukować i cellulit i nadmiar tkanki tłuszczowej. Wystarczy trzy razy w tygodniu poświęcić 40 minut na ćwiczenia, aby przyniosły one zadowalające rezultaty. Nie zapominajmy jednak o tym, że efekty każdych ćwiczeń wymagają od nas czasu niezależnie od tego, czy są to ćwiczenia zwiększające naszą masę mięśniową, czy też ćwiczenia na cellulit.
Szybkość widocznych rezultatów może być także uzależniona od naszych predyspozycji genetycznych, lecz chcąc przyspieszyć ten proces warto wspomóc się specjalnymi kosmetykami. Tak, jak osoby chodzące na siłownię piją białko dla wzmocnienia efektów, tak osoby walczące z cellulitem mogą stosować balsamy na cellulit tj. skuteczny krem na cellulit Vialise. Są one łatwo dostępne na naszym rynku, jednakże przed zakupem warto uważnie przyjrzeć się etykiecie zawierającej skład kremu oraz wystrzegać się tych, których skład oparty jest na chemicznych substancjach. Takie kosmetyki bowiem mogą wywoływać podrażnienia i różnego rodzaju reakcje alergiczne. Podczas zakupów należy się zatem skupić głównie na balsamach zawierających naturalne składniki ponieważ to one rzeczywiście odżywią, nawilżą naszą skórę, a także poprawią jej napięcie. Jaki skład jest mile widziany w kosmetykach na cellulit?
- Ekstrakt z bluszczu pospolitego – znajdziemy w nim kwasy chlorogenowe i kawowe, syponiny czy flawonoidy, które mają działanie detoksykujące, ujędrniające, a także przyspieszające proces lipolizy. Dodatkowo poprawiają mikrokrążenie i poprawiają wchłanialność innych składników zawartych w kosmetykach.
- Ekstrakt z guarany – usuwa on komórki tłuszczowe oraz pobudza drenaż limfatyczny.
- Ekstrakt z kasztanowca – dzięki temu, że zawiera saponiny, flawonoidy, sterole, garbniki, a także glikozydy kumarynowe, witaminy i fenolokwasy, wzmacnia nasze naczynka i usuwa toksyny z organizmu.
- Ekstrakt z ruszczyka kolczastego – podobnie, jak ekstrakt z kasztanowca wzmacnia i uszczelnia naczynka.
- Ekstrakt z alg – zawiera w sobie kwas alginowy, jod i fukoidyne usuwające toksyny z tkanek, wzmacniające naczynka, ale także mające właściwości odżywiające i ujędrniające.
- Ekstrakt z bylicy boże drzewko – tonizuje i wzmacnia skórę oraz redukuje komórki tłuszczowe.
- Kwas askorbinowy – ujędrnia naszą skórę, jak i niszczy wolne rodniki, które są odpowiedzialne za jej proces starzenia. Dodatkowo ma działanie przeciwzapalne i wzmacnia naczynka.
- Kofeina – główną zaletą kofeiny jest to, że zapobiega one odkładaniu się nowych komórek tłuszczowych. Przyspiesza proces lipolizy, pobudza nasze mikrokrążenie oraz pomaga pozbyć się nadmiaru wody i toksyn z ciała.
Bibliografia
1. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
2. C. Rona, M. Carrera, E. Berardesca, Testing anticellulite products, International Journal of Cosmetic Science, 2006
3. Katarzyna Pelc, Sylwia Smaga, Karolina Zielińska, Ocena skuteczności antycellulitowego masażu bańką chińską,
Jeśli chodzi o ćwiczenia na cellulit to ja ćwiczę 6 razy w tygodniu. Trening siłowy oraz interwały. Oczywiście rowerek i bieganie. Unikam słodyczy i pije dużo wody.
Ja swoje ćwiczenia wspomagam kremem antycellulitowym Vialise. Takie połączenie daje mi świetne efekty. Krem antycellulitowy idealnie napina i ujędrnia moją skórę.
Ech ile ja bym dała aby mieć takie pośladki jak ta pani na zdjęciu.. Ćwiczenia na cellulit są dobre dla aktywnych osób..ja nieestety jestem zbyt leniwa..
Najlepszymi ćwiczeniami na cellulit są przysiady oraz ćwiczenia aerobowe. Ja również używam kremów na cellulit, ale wykonuje sobie też specjalne masaże, aby idealnie wetrzeć krem w skórę.
W moim przypadku najlepiej na cellulit działają ćwiczenia ze skakanką. Należy jedynie pamiętać aby nie wykonywać ich zbyt długo, ponieważ dla początkujących osób stawy kolanowe są zbyt mocno obciążane. Efekty widać już po miesiącu skakania ^^
Ja również jestem zbyt leniwa aby wykonywać ćwiczenia na cellulit na udach. Za to staram się chodzić na zabiegi redukujące cellulit.