Figura w kształcie jabłka.Cześć! Mam na imię Ania. Witaj na moim blogu – opisuje tu moja zmagania z cellulitem. Powiedzmy sobie szczerze, nie jestem typowym przypadkiem. Większość moich koleżanek zmaga się z cellulitem na udach i pośladkach. Ze mną jest inaczej, mam go głównie na brzuchu i ramionach. Zaczęłam pisać tego bloga, ponieważ sama miałam trudności ze znalezieniem informacji dostosowanych konkretnie do moich dolegliwości. Większość źródeł skupia się na cellulicie na pupie i nogach. Jak pewnie się domyślasz moja figura to typowe jabłko.

Mam szczupłe nogi, a nadprogramowy tłuszcz odkłada mi się na brzuchu. Nic więc dziwnego, że właśnie tam jest też skórka pomarańczowa. Być może powiesz, że cellulit na brzuchu to mniejsze zło niż ten na nogach, bo bez problemu mogę założyć szorty lub mini, co znacznie ułatwia życie latem, w upalne dni. A brzucha przecież nie trzeba pokazywać publicznie nawet na wakacjach. Wystarczy założyć kostium jednoczęściowy i po kłopocie. Cóż gdyby chodziło tylko o względy estetyczne pewnie przyznałabym Ci racje. Mnie martwią jednak bardziej kwestie zdrowotne, a jak wiadomo otyłość brzuszna może prowadzić do rożnych dolegliwości natury medycznej.

Dlatego też pisząc bloga skupiam się nie tylko na cellulicie, ale także odżywianiu, ćwiczeniach i ogólnie zdrowym stylu życia i dbaniu o dobre samopoczucie. Przebrnęłam przez setki artykułów, poradników, czasopism, a także innych blogów. A teraz chciałabym podzielić się swoją wiedzą oraz efektami moich starań z innymi kobietami. Mam nadzieję, że dzięki moim poradom, Ty również poprawisz swoją sylwetkę, stan zdrowia i pozbędziesz się w końcu tego uporczywego cellulitu na brzuchu, z którym ja zmagałam się przez lata.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną, mamą dwójki małych urwisów i właścicielką bardzo przymilnego czworonoga. Wiem, że wśród wszystkich codziennych obowiązków, czasem trudno znaleźć czas dla siebie na pielęgnację czy fitness, ale postaram się być dla Ciebie dobrym przykładem i pokazać Ci, że to jednak wykonalne. Zapraszam do lektury:)