Zabiegi na cellulit cieszą się coraz większą popularnością wśród pań zmagających się z pomarańczową skórką. Należy jednak pamiętać, że taka walka z cellulitem musi być skonsultowana ze specjalistą, lekarzem medycyny estetycznej bądź dermatologiem. Przed rozpoczęciem takiej terapii lekarz zapyta o nawyki żywieniowe i obejrzy skórę. W poniższym artykule prezentujemy najpopularniejsze zabiegi na cellulit.

Zabiegi na cellulit – jak się do nich przygotować?

Zabiegi antycellulitoweZabiegi na cellulit nie wymagają w większości przypadków żadnych specjalistycznych przygotowań. Z reguły w zupełności wystarcza wywiad oraz ocena wizualna dokonana przez specjalistę. Niektórzy lekarze zalecają, by przed wykonaniem zabiegu przeprowadzić badanie USG – dzięki niemu będziemy wiedzieć, na jakim stopniu zaawansowania jest dokuczająca nam pomarańczowa skórka. Badanie USG powinno być wykonywane przy użyciu specjalnej głowicy, która zbada stan tkanki podskórnej. Następnie lekarz zaleca kurację – odbywa się ona najpierw gabinecie lekarskim, a następnie w gabinecie kosmetycznym. Należy jednak pamiętać, że wykonywanie badań USG przed zabiegiem antycellulitowym zaleca się bardzo rzadko.

Skuteczne zabiegi na cellulit – dokładna charakterystyka

Skuteczne zabiegi na cellulit to marzenie każdej kobiety, która boryka się z problemem cellulitu. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o cellulit zabiegi są dobrym rozwiązaniem i warto z niego korzystać (w połączeniu z wysokiej jakości kremem na cellulit Vialise, który skutecznie działa na pomarańczową skórę, mogą dać zadowalające efekty). Oto zabiegi na cellulit, które cieszą się największą popularnością wśród pań:

 • karboksyterapia – zabieg ten polega na tym, że lekarz przy użyciu specjalnego urządzenia wprowadza pod skórę dwutlenek węgla. Dzięki temu zabiegowi przyspieszone zostaje spalanie tłuszczu. Ponadto przyspieszony zostaje metabolizm organizmu. Karboksyterapia powinna być wykonywana średnio dwa razy w tygodniu przez okres od sześciu do ośmiu tygodni.
 • mezoterapia – polega ona na tym, że w miejsca dotknięte cellulitem lekarz wstrzykuje substancje odpowiadające za poprawę krążenia. Chodzi tutaj o substancje takie jak rutyna czy wyciąg z karczocha. Wstrzykiwane są również substancje przyspieszające spalanie tłuszczu – kofeina, karnityna z prokainą. Zabieg ten należy wykonywać w następujących odstępach czasowych: na początku cztery zabiegi, co tydzień każdy, a następnie dwa w odstępie czterech tygodni.
 • endermologia – zabiegi na cellulit tego typu wykonywane są przez kosmetyczki, które wykonują masaż specjalną głowicą z wałeczkami. W powstałych między nimi przestrzeniach powstaje nadciśnienie oraz podciśnienie. Głowica jest odpowiedzialna za zasysanie skóry, dzięki czemu ją masuje. Endermologia wpływa również na poprawę krążenia żylnego oraz limfatycznego. Ponadto wzmacnia włókna elastyny i kolagenu. Takie zabiegi na cellulit muszą być wykonane co najmniej dwanaście razy. W początkowym okresie trzeba wykonywać je dwa-trzy razy w tygodniu, a następnie raz na tydzień.
 • cellulipoza – cellulipoza polega na wkłuciu przez lekarza w tkankę tłuszczową dwóch cienkich igieł. Następnie jest przez nie przepuszczany prąd o niskiej częstotliwości. W ten sposób rozszerzają się naczynia, przepływ krwi zostaje zwiększony. Poprawia się również przemiana materii. Cellulipoliza to skuteczny zabieg na cellulit, ponieważ dzięki niemu szybko usuwane są toksyny z organizmu. Najlepiej zdecydować się na sześć zabiegów co tydzień – wówczas efekty takiej terapii będą najlepsze.
 • ultradźwięki – są to zabiegi na cellulit polegające na przesuwaniu na skórze sondy, która emituje ultradźwięki. Ultradźwięki to metoda pomocna w przypadku zabiegów kosmetycznych. Zastosowanie ultradźwięków powoduje, że kosmetyki antycellulitowe działają znacznie wydajniej – docierają w głębsze warstwy skóry. Tego typu zabiegi należy wykonać od czterech do sześciu razy.
 • body mix – jest to zabieg na cellulit wykonywany przez kosmetyczkę. Wykorzystywane jest w nim urządzenie łączące działanie lasera biostympacyjnego, fotostympacji, krioterapii, oraz aparatów do masażu ciśnieniowego. Dzięki laserowi wspomagane jest krążenie. Oprócz tego poprawiona zostaje przemiana materii w komórkach. Masaż powoduje, że rozbite zostają komórki tłuszczowe. Z kolei fotostympacja i krioterapia wpływa na zwiększenie poziomu spalonego tłuszczu oraz likwidację obrzęków. Body mix powinno być wykonane dziesięć razy.
 • body wrap – w tym zabiegu kosmetyczna smaruje skórę preparatami, które mają na celu pobudzenie krążenia. Później pacjentka zawijana jest w folię oraz przykrywana kocem elektrycznym. Przeprowadzenie tego zabiegu powoduje, że zlikwidowane zostaną obrzęki, a spalanie tłuszczu będzie przyspieszone. Aby body wrap przyniosło oczekiwany efekt, należy je wykonać od sześciu do dziesięciu razy.
 • drenaż limfatyczny – jest to specjalny rodzaj masażu ręcznego. Należy go przeprowadzać z użyciem różnorodnych urządzeń. Drenaż limfatyczny powoduje, że krążenie krwi i limfy jest przyspieszone, a odprowadzanie wody z tkanek ułatwione. Na cykl drenażu limfatycznego składa się od dziesięciu do dwudziestu zabiegów, które należy wykonywać najlepiej minimum dwa razy w tygodniu.

Zabiegi na cellulit w domu – to możliwe?

Zabiegi na cellulit można (i powinno się) również wykonywać w domu. Należy wiedzieć o tym, że korzystanie z zabiegów profesjonalnych samo w sobie może nie dać oczekiwanych rezultatów. Oprócz tego należy również zmienić swoje nawyki żywieniowe, stosować kremy i robić zabiegi domowe. Są one bardzo proste. Np. podczas brania prysznica warto zmieniać wodę z ciepłej na zimną – w ten sposób pobudzamy krążenie. W trakcie mycia warto za pomocą kolistych ruchów robić masaż gąbką bądź specjalną rękawicą. W trakcie brania kąpieli poleca się również używanie żelu peelingującego – dzięki temu można pozbyć się warstwy zrogowaciałego naskórka, a skóra dużo lepiej będzie wchłaniała substancje czynne znajdujące się w kremach i balsamach na cellulit. Krem antycellulitowy należy wcierać dwa razy dziennie przez okres kilku minut. Czynność tą należy wykonywać w sposób energiczny – w ten sposób w skórę wchłonie się duża ilość składników aktywnych.


Bibliografia

1. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006
2. Haneke E. Cellulite – fakty i mity, 2006
3. Załęska-Żyłka I., Cellulit jako problem medyczny, 2008
4. Jaroszewska B., Kosmetologia, 2008


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

 1. U mnie cellulit wystąpił jak zaczęłam brać antykoncepcję. Z tym badziewiem żartów nie ma. Ostatecznie wybrałam się na zabieg na cellulit i powoli zaczęło znikać..

 2. Ja korzystam z zabiegów na cellulit w Clinica Cosmetologica w Gdańsku, ponieważ posiadają tam urządzenie Venus Legacy, które w moim przypadku skutecznie z każdym zabiegiem usuwa to coraz więcej cellulitu. Ogólnie należy pamiętać, że zabiegi na cellulit to ostateczność, ponieważ istnieje wiele innych sposobów na jego usunięcie jap np. używanie specjalnych kremów na cellulit, które są naturalne i zawierają między innymi takie składniki jak: ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowaca czy ekstrakt z ruszczyka kolczastego.

 3. Ostatnio udało mi się zmotywować do ćwiczeń. Biegam regularnie już od ponad miesiąca. Niedawno zapisałam się na endermologię. Będę miała wykonane 10 zabiegów jeden w tygodniu. Koszt całej terapii to 2000zł, ale myślę, że w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami osiągnę swój cel ^&^

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *