Sposoby na cellulit mają różną skuteczność – im wcześniej zaczniemy zmagania z redukcją pomarańczowej skórki, tym lepiej. Ale o efekcie nie decyduje jedynie czas podjętych działań. Pozytywny efekt zyskuje się na podstawie wielu składowych. Niektóre z nich można spokojnie wdrożyć w domu, by już po krótkim czasie cieszyć się gładką i równomierną skórą. Jak to możliwe?

Sposoby na cellulit – jak zadbać o ciało?

Sposoby na cellulit okazują się w wielu przypadkach nie tylko redukujące, ale też zapobiegające.

Ich stosowanie może mieć charakter niemal profilaktyczny.

Wiążą się zarówno z dobrymi nawykami, jak i radykalnymi zmianami w stylu życia.

Cellulit – domowe sposoby i oczekiwane efekty

Cellulit i domowe sposoby to jedne z tych zagadnień, które interesują każdą kobietę. Jak tanim kosztem, korzystając z darów natury i domowego zacisza, pozbyć się cellulitu? Możesz wykorzystać takie możliwości jak:

 • Jak zwalczyć cellulit?Smarowanie ciała olejem kokosowym – popularność oleju rośnie zarówno w gospodarstwie kuchennym, jak i kosmetyce. Smarowanie ciała olejem kokosowym podczas np. wieczornych zabiegów pielęgnacyjnych, nawilża ciało i reguluje pracę gruczołów łojowych. Już po pierwszym zastosowaniu zauważalne staje się wygładzenie skóry. Smarowanie wieczorem zaleca się głównie ze względu na to, że olej lepi się i dość długo wchłania. Olej produkowany jest z miąższu orzechów palmy kokosowej. Zawiera kwasy takie jak kwas laurynowy, linolowy oraz kaprylowy, witaminy i przeciwutleniacze, które wspierają proces odmładzania skóry. Dodatkowo warto wspomagać się skutecznym kremem, który będzie zawierał tylko naturalne składniki docierające wgłąb skóry dotkniętej pomarańczową skórką – takim kremem jest serum Vialise.
 • Regularne nawadnianie organizmu – minimalna dzienna dawka wody niegazowanej to 1,5 litra. W rzeczywistości większość osób ma dużo większe zapotrzebowanie, nawet jeśli tego nie odczuwamy. 2 lub nawet 3 litry wypijanej dziennie wody to dobry sposób na utratę tkanki tłuszczowej i tym samym – pozbycia się cellulitu lub zapobiegnięcie mu.
 • Peeling z kawy i oliwy – sposób najprostszy i wypróbowany przez dziesiątki kobiet. Wystarczy wymieszać dwie płaskie łyżeczki kawy z jedną łyżeczką oliwy z oliwek. Tak sporządzoną mieszankę wcieramy w ciało okrągłymi ruchami, pozostawiając ją na kilkanaście minut. Domowy peeling z kawy złuszczy naskórek i w konsekwencji wygładzi ciało. Jest pachnącą, przyjemną, tanią i skuteczną metodą walki z cellulitem.
 • Aktywność ruchowa – a przede wszystkim bieganie! Bieganie działa na cały organizm, wydziela najbardziej pożądane hormony, wzmacnia mięśnie i oprócz pozbywania się nadmiaru kilogramów, zapobiega odkładaniu się kolejnych warstw tłuszczu. Specjaliści od zdrowego stylu życia zalecają ruch nawet wtedy, jeżeli nie jesteśmy związani z jakimś regularnym sportem i wysiłkiem. Nawet 30 minut spaceru kilka razy w tygodniu powinno wzmocnić organizm i pomóc w walce z cellulitem.
 • Radykalna zmiana diety – sposoby na cellulit bywają bolesne – jeśli naprawdę chcemy zlikwidować problem, trzeba zrezygnować ze słodyczy i cukrów prostych, picia kawy czy alkoholu. Radykalna zmiana diety obejmuje przestawienie się na świeże warzywa i owoce, dobrej jakości nabiał oraz regularne, niewielkiej ilości posiłki. Ta prosta zmiana ma ogromny wpływ na redukcję zgrubień i tkanki tłuszczowej. Warto zrezygnować z pieczywa pszennego na rzecz żytniego – w jadłospisie mile widziane są też wszelkiego rodzaju kasze np. gryczana i jęczmienna. Jeśli dzień zaczniemy od śniadania składającego się z płatków owsianych (np. zalanych mlekiem lub wodą z dodatkiem owoców), to nie tylko zainspiruje nas to do dobrego odżywiania przez resztę dnia, ale też znacząco poprawi przemianę materii.
 • Naprzemienny natrysk wody pod prysznicem – poranne lub wieczorne kąpiele w wannie warto od czasu do czasu zamienić na prysznic. Naprzemienne używanie ciepłej i zimnej wody poprawia ukrwienie organizmu. Warto skoncentrować się na konkretnych partiach pokrytych cellulitem. Systematyczne korzystanie z tego sposobu zredukuje cellulit.
 • Masaże szorstką rękawicą – najprzyjemniej będzie jeżeli masaże wykonamy pod prysznicem. Szorstka rękawica dobrze wpływa na krążenie, przy zachowaniu kolistych ruchów. Rękawice można zastąpić klasyczną gąbką – wiele z nich wykonano w taki sposób, by jedna strona była bardziej szorstka od drugiej. To właśnie tę stronę trzeba użyć do masażu. Najważniejsze jest masowanie obszarów już pokrytych cellulitem, ale dla zapobiegania można też skupić się na tych, które mają największy potencjał do pojawienia się pomarańczowej skórki. Są to przede wszystkim piersi, uda i pośladki.
 • Maseczki z cynamonu – Podobnie jak peeling kawowy, maseczki wykonywane z cynamonu doskonale wpływają na wygładzenie i odmłodzenie skóry. Wystarczy nabrać kilka łyżeczek cynamonu i wymieszać je z wodą tak, by otrzymać typową papkę. Z nałożoną na cellulit masą warto poleżeć około 20 minut. Jest to zabieg nie tylko wspomagający leczenie cellulitu, ale też relaksacyjny i niezwykle zmysłowy.

Skutecznym sposobem okazuje się również bluszcz na cellulit, który pobudza krążenie oraz niweluje przyczynę tworzenia się pomarańczowej skórki.

Skuteczne sposoby na cellulit – jak długo czekać na efekty?

Skuteczne sposoby na cellulit są dostępne dla każdego. Nie zadziałają jednak na skórze kobiet, które od wielu lat nie wprowadziły żadnych czynności mogących zredukować nierównomierną tkankę. W przypadku świeżego cellulitu, warto działać od razu – wdrożenie wszystkich wymienionych sposobów oraz   nawyków, może całkowicie usunąć cellulit i jednocześnie poprawić zarówno stan ciała, jak i samopoczucie.

Domowe sposoby na cellulit obejmują dużo więcej niż tylko pracę nad atrakcyjnością ciała. Pociągają za sobą korzyści zdrowotne – organizm jest lepiej ukrwiony, lepiej trawi pokarm i znacznie poprawia się wydolność układu oddechowego. Bieganie lub spacerowanie w gronie znajomych może też pozytywnie wpłynąć na prowadzenie życia towarzyskiego. Walka z cellulitem przy pomocy naturalnych metod nie jest jednorazowym procesem, ale tak naprawdę nieustanną troską o dobry stan i właściwą pielęgnację. Chociaż niektóre zmiany odczuwamy natychmiast (np. po użyciu peelingu kawowego), to dopiero jego systematyczne stosowanie poprawi skórę na dłuższy okres czasu. W zależności od osobistych preferencji i wielkości problemu, możemy działać kompleksowo lub wybrać dla siebie najlepsze sposoby na cellulit.


Bibliografia

1. Arct J, Pytkowska K, Kawalec S. Substancje przeciwcellulitowe, 2014
2. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009
3. Rawlings AV., Cellulite and its treatment international, 2006


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

 1. Aktywność ruchowa na cellulit wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem pod kątem szybkości uzyskiwanych efektów:) Masaże szorstką rękawiczką stosowałam i nie polecam, strasznie niepraktycznie rozwiązanie.

 2. Najlepszym domowym sposobem na cellulit są ćwiczenia i zdrowa dieta. Zamierzonych efektów nie osiągniemy w 3 czy 5 miesięcy, ponieważ walka z cellulitem musi się odbywać codziennie i trzeba skutecznie zapobiegać jego powstawaniu. Jedząc chipsy i siedząc na kanapie przed z netflixem nigdy nie osiągniemy celu :D..

 3. Walka z cellulitem powinna być kompleksowym procesem, na który wpływa kilka różnych czynności takich jak na przykład: odpowiednia dieta,ćwiczenia,krem antycellulitowy, masaże. Jak mamy zamiar tylko smarować pupę kremem antycellulitowym to lepiej nawet się nie zabierajmy za walkę z cellulitem:)

  1. Dobrze powiedziane. Sposobów na cellulit jest mnóstwo. Jeden napisze, że to mu pomogło, a drugi co innego. Trzeba samemu zacząć eksperymentować, ale wydaje mi się, że jeśli ktoś nie jest skłonny do ćwiczeń fizycznych to raczej marnie widzę jego szanse na usunięcie cellulitu..Musimy pobudzać krążenie w naszych żyłach, samo smarowanie kremem raczej nie da efektów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *