Usuwanie cellulitu nie musi być wcale drogie, czasochłonne i skomplikowane. Im szybciej zaczniemy wdrażać jakiekolwiek działania redukujące cellulit, tym większa szansa na to, że pozbędziemy się go całkowicie. Co zrobić, aby cellulit przestał być problemem? Chodzenie na basen lub na plażę przy dużej ilości cellulitu w widocznych miejscach, nie tylko powoduje dyskomfort, ale często też zniechęca do wyjścia z domu. Tym samym nie możemy w pełni cieszyć się urokami lata, wakacji, wyjazdem do ciepłego kraju i odpoczynkiem na łonie natury.

Usuwanie cellulitu – naturalne kremy i balsamy

Skuteczne usuwanie cellulituUsuwanie cellulitu musi być oparte na wielu czynnikach – od zdrowego stylu życia, po właściwą, idealnie dopasowaną pielęgnację. To ważne, aby składy kremów, maści czy balsamów rozpatrywać przede wszystkim pod kątem składników naturalnego pochodzenia. Jeśli występują, to nie tylko likwidują cellulit, ale też zapobiegają chorobom i problemom skórnym. Stosowane powszechne sztuczne substancje, silikony, SLSy, PEGi i chemiczne barwniki zagrażają kondycji i zdrowiu ciała – a w dłuższej perspektywie także całemu organizmowi. Jak więc działają naturalne składniki i pod jakimi nazwami szukać tego, co rzeczywiście dobre, skuteczne, bezpieczne? Jakie zadania stoją przed kosmetykami np. na bazie roślin?

  • Odmłodzenie i ujędrnienie ciała – to oczywiście najbardziej pożądane efekty zwalczające cellulit i wpływające na atrakcyjność. Za takie działania odpowiada m.in. kwas askorbinowy – zabija on wolne rodniki, które istniejąc w organizmie, przyczyniają się do szybkich procesów starzenia. Ale ujędrnienie i odmłodzenie skóra zawdzięcza również witaminom A oraz E. To naturalne narzędzia poprawiające elastyczność i sprężystość skóry.
  • Usunięcie nadmiaru wody z organizmu – sprzyja temu kofeina, która jednocześnie niszczy komórki tłuszczowe – powoduje, że rozpadają się i wpływają na usuwanie cellulitu. Działanie kofeiny wspomaga ekstrakt z guarany. Usunięciem nadmiaru wody świetnie zajmie się też ekstrakt z kasztanowca.
  • Tonizacja skóry – czyli przywrócenie skórze jej właściwego pH. Pomaga w tym ekstrakt z bylicy boże drzewko.
  • Odżywienie skóry – może nastąpić dzięki dobroczynnym składnikom jakie ma ekstrakt z alg (jod, laminaryna, fukoidyna oraz kwas alginowy) albo ekstrakt z bluszczu pospolitego (rutyna, kwas chlorogenowy, kwas kawowy, saponina, hederyna, kemferol, izokwercyna). Odżywienie skóry dzieje się także dzięki wzmocnieniu naczynek za pomocą ekstraktu z ruszczyka kolczastego.
  • Spalanie tłuszczu – w walce z cellulitem komórki tłuszczowe muszą ulec rozpadowi, co nazywane jest procesem lipolizy. Ekstrakt z głosu, l-karnityna, wyciągi z alg laminaria i fucus są pod tym względem doskonałe. Wspomniana kofeina również wykazuje tę właściwość.
  • Swobodny przepływ krwi i limfy – odpowiadają za to np. wyciągi z liści yerba mate.

Roślinny skład posiada krem antycellulitowy Sinial – ekstrakty, wyciągi w nim zawarte wpływają na strukturę skóry dotkniętej pomarańczową skórką – odpowiednie nawilżenie i zregenerowanie to podstawa.

Jeżeli w składzie kremu znajdziemy też mentol, to siła działania wszystkich pozostałych substancji zostanie podwojona. Kremy, balsamy i maści stworzone na podstawie naturalnych składników dostarczą tego co najcenniejsze i już po tygodniu systematycznego stosowania przyniosą oczekiwane rezultaty. Zaletą stosowania naturalnych kremów antycellulitowych jest ich łączenie z codzienną pielęgnacją – balsamy nie muszą być rozprowadzane wyłącznie na powierzchni pokrytej cellulitem. Przeciwnie – ich działanie obejmuje także ogólne nawilżenie i zapobieganie pojawianiu się cellulitu. Sposób stosowania kosmetyków antycellulitowych jest bardzo prosty: wystarczy wcierać naturalną konsystencję kremu w ciało przy jednoczesnym masażu okrężnymi ruchami. Warto delikatnie uciskać miejsce pokryte cellulitem, aby przyspieszyć krążenie i zredukować tkankę tłuszczową. Krem nanosimy zawsze na czystą skórę, dlatego trzeba to robić po kąpieli, która może już być wstępnym masażem.

Jakie składniki występują w kremach na cellulit, a należałoby ich unikać?

  • alkohol – najpopularniejszy i podstawowy składnik większości kosmetyków dostępnych na rynku. W rzeczywistości działa wysuszająco, co sprawia, że skóra wygląda na starzejącą się.
  • silikony – zatykają pory i tworzą pewnego rodzaju barierę dla odżywczych składników aktywnych, które poprzez blokadę nie mogą wchłonąć do najgłębszych warstw skóry.
  • sztuczne substancje zapachowe – chociaż kosmetyk pięknie pachnie i być może właśnie ten aspekt był kryterium wyboru, to jednak bardzo szybko okaże się, że wywoła alergię i zaczerwienienia skóry. Regularne wcieranie takich kosmetyków to przyczyna wielu poważnych chorób skóry, także nowotworowych.
  • PEGi (skrót od Polyethylene Glycol) – są oficjalnie uznane za rakotwórcze i choć pomagają kremom w dobrym rozsmarowywaniu, trwale szkodzą komórkom.
  • parabeny – ukrywane m.in. pod nazwą methylparaben wnikają wgłąb organizmu i powodują, że skóra zaczyna wykazywać nadwrażliwość na zewnętrzne czynniki.

Jak usunąć cellulit – dodatkowa pomoc

Jak usunąć cellulit i jak wspomagać naturalną pielęgnację? Usuwanie cellulitu przy użyciu dostępnych w aptece kremów nie będzie skuteczne, jeśli na fundamencie naszej codziennej piramidy żywienia będą słodycze i żywność przetwarzana. W zbilansowanej diecie, w której głównymi źródłami energii są warzywa ( np. czarna rzepa na cellulit ) i owoce, tkwi sedno walki z cellulitem. Im bardziej dbamy o dostarczenie cennych składników, tym większa szansa na uzyskanie efektu gładkiej skóry.

Ważne jest również zwrócenie uwagi na ilość i jakość wypijanych napojów – gazowane, słodzone produkty nie pomagają w walce, a specjaliści od lat zalecają wypijanie minimum 2 litrów wody niegazowanej w ciągu dnia.

Usuwanie cellulitu wymaga dodatkowo regularnego wysiłku fizycznego. Poprawia on ogólną kondycję ciała, przemianę materii i wzmocnienie mięśni. Redukuje tkanki tłuszczowe i tym sposobem hamuje cellulit. W połączeniu ze zdrową dietą i naturalną pielęgnacją, aktywność fizyczna jest pożądana i skuteczna. Nawet 30-minutowy spacer dwa razy w tygodniu może pomoc w redukcji cellulitu. Im większy jednak wysiłek i zaangażowanie mięśni, tym lepsze efekty – bieganie, pływanie i jazda na rowerze to najbardziej polecane sporty.


Bibliografia

1. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
2. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
3. Zegarska B, Woźniak M, Kaczmarek-Skamira E. Cellulit – etapy powstawania i stadia zaawansowania, 2013


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

  1. Mi na cellulit pomógł trening na rowerku stacjonarnym. Kilkanaście minut dziennie i po kilku tygodniach nogi prawie idealne. Wspomagam się też dobrym balsamem na cellulit, ale myślę, że większą robotę robią właśnie te ćwiczenia:)

  2. Ja balsamów na cellulit nie próbowałam. Najbardziej pomogły mi ćwiczenia i bańka chińska.

  3. zmotywowana says:

    W tym roku przegrałam walkę z cellulitem i nie udało mi się mieć idealnych nóg na wakacje, ale nie będę się poddawać i za rok będą już idealne. Zakupiłam zestaw Vialise i ostro ćwiczę. Smaruje codziennie nogi i pupę, balsamem na cellulit. Dam radę! ^^

  4. Ja usunąć cellulit? Bardzo łatwo tylko trzeba się trochę spocić i poświęcić na to czasu. Szczególnie ważne są masaże pod silnym natryskiem wody, skakanie na skakance i bieganie. Z rana i wieczorem należy również smarować się odpowiednim balsamem antycellulitowym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *