Masaż lodem na cellulit pomaga nie tylko zwalczyć skórkę pomarańczową, ale również wyeliminować wiele dolegliwości zdrowotnych. Fakt, że jego wykonanie zajmuje dosłownie chwilę i jest bardzo proste sprawia, że skorzystać z jego zbawiennego wpływu może każdy. Jest to zabieg, który znajduje nie tylko coraz szersze grono zwolenniczek, ale również coraz większy zakres zastosowań.

Masaż lodem na cellulit – korzyści zdrowotne i prawidłowe wykonanie

Masaż lodem na cellulit można wykonać również w celu ogólnej poprawy stanu zdrowia. Lód od dawna stosuje się w celu uśmierzenia bólu przy kontuzjach (działa znieczulająco), regeneracji mięśni po ciężkim wysiłku fizycznym, popularne są zabiegi krioterapii, czyli leczenie bardzo niskimi temperaturami.Lód na cellulit.

Leczenie zimnem wspomaga terapię chorób reumatycznych i zwyrodnieniowych, pomaga w rehabilitacji po urazach, zmniejsza napięcie mięśni. Stosowanie niskich temperatur ma także zastosowanie w kosmetyce. Lód wykorzystuje się do wykonania masażu, który nie tylko relaksuje i odpręża. Jego najbardziej pożądanym efektem jest wzmocnienie naczyń krwionośnych oraz stymulacja krążenia krwi i limfy, co pozytywnie wpływa na jędrność skóry. Poprawia się wówczas jakość naskórka – jego koloryt i struktura.

Wszystko to sprawia, że jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów walki z uciążliwym cellulitem. Zabieg ten jest na tyle prosty i nieskomplikowany, że bez problemu można wykonać go samodzielnie w domu. Polega on na delikatnym masowaniu problematycznego fragmentu ciała kostkami lodu – warto owinąć je cienkim materiałem, by zbyt szybko się nie rozpuściły.

Na rynku istnieją również specjalne urządzenia posiadające uchwyt na lód oraz rączkę. Zabieg nie powinien trwać zbyt długo – by pobudzić krążenie wystarczy 15 minut. Masujemy okrężnymi ruchami, przy niezbyt mocnym nacisku, nie skupiamy się zbyt długo na jednym miejscu, by nie ochłodzić go nadmiernie.

Masaż na cellulit można przeprowadzić wszędzie tam, gdzie skóra jest mało sprężysta i zwiotczała – również w delikatnych okolicach dekoltu i szyi. Należy pamiętać, by zabieg wykonywać z wyczuciem, tak, by nie podrażnić skóry, szczególnie we wrażliwych miejscach.

Lodowy masaż na cellulit.

Masaż lodem na cellulit – zastosowanie i częstotliwość

Masaż lodem na cellulit pomoże rozprawić się również z takimi dolegliwościami i defektami jak:

  • wiotka, rozciągnięta skóra np. po porodzie
  • ból mięśni i stawów po intensywnym wysiłku fizycznym
  • objawy starzenia, mało sprężysta i pozbawiona życia skóra całego ciała
  • opuchnięte okolice oczu, obrzęki spowodowane blokowaniem przepływu limfy
  • wszelkie schorzenia związane z bólem mięśni i stawów

Częstotliwość wykonywania zabiegu zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć oraz stanu wyjściowego. Zdecydowanie nie należy masować jednego fragmentu ciała zbyt długo, gdyż może to skutkować podrażnieniem i zaczerwienieniem skóry.

Częstotliwość zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli nie występują żadne przeciwwskazania, można wykonywać masaż codziennie. Należy jednak pamiętać, by ruchy były delikatne a całość nie trwała zbyt długo – 15 minut wystarczy, by skutecznie pobudzić krążenie.

Ważne jest, by przed rozpoczęciem zabiegu dobrze się rozgrzać, np. dynamicznymi ćwiczeniami. Przeciwwskazaniem do wykonania masażu mogą być poważne schorzenia serca i układu krążenia, dolegliwości związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem żył i tętnic, niewłaściwe reakcje organizmu na zimno. Przy wszelkich przewlekłych schorzeniach, należy skonsultować się z lekarzem.


Bibliografia

1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *