Olejek arganowy na cellulit to jeden ze skuteczniejszych środków naturalnych na tę dolegliwość. W jaki sposób należy go używać, aby szybko uzyskać pożądane efekty?

Olejek arganowy na cellulit – najważniejsze właściwości

Olejek arganowy na cellulit to produkt, który sprawdza się również w przypadku innych zmian skórnych. Dzieje się dlatego, ponieważ zawiera on wiele cennych składników takich jak:

  • witamina E
  • witamina A
  • kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9

Witamina E znana jest jako naturalny środek, który pozwala zapobiegać przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek. Dlatego też olejek arganowy jest wykorzystywany w kremach i mieszankach olejków przeciwko starzeniu się skóry. Właściwości olejku arganowego pozwalają również na jego użycie w przypadku zmian skórnych, takich jak przebarwienia. Regularne stosowanie może również widocznie zmniejszyć blizny. Olejek arganowy obecnie często wykorzystywany jest także do pielęgnacji włosów. Można go stosować na skórę głowy, gdzie Olej arganowy na cellulit.znormalizuje wydzielanie sebum, co może przeciwdziałać wypadaniu włosów. Olejek jest jednak pomocny nie tylko w pielęgnacji skóry, ale także włosów na całej ich długości. Zawiera bowiem składniki, które mogą odbudować niewidoczne jeszcze zniszczenia ich struktury. To istotne dla osób, które mają problem z rozdwajającymi się końcówkami.

Olejek arganowy na cellulit stosuje się nie tylko ze względu na jego zawartość witaminy E. Ten produkt ujędrnia skórę, co pozwala na szybkie zauważenie efektów. Sam olejek jednak nie jest w stanie poprawić stanu skóry w znacznym stopniu. Aby rzeczywiście pozbyć się cellulitu należy zastosować nie tylko olejek arganowy, ale także odpowiednie ćwiczenia i kremy. Nie można zapominać również o zdrowej diecie, bowiem często to właśnie źle skomponowany jadłospis przyczynia się do powstawania pomarańczowej skórki. Masaże i inne zabiegi z dodatkiem olejku arganowego to tylko dodatkowa pomoc, którą warto wykorzystać.

Olejek arganowy na cellulit – jak najlepiej go wykorzystać?

Olejku arganowego na cellulit można używać w różny sposób. Najczęściej wykorzystuje się go podczas masażu ciała. Masaż stref, gdzie pojawił się cellulit, to jeden z niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki niemu można pobudzić krążenie, co powinno pomóc w usuwaniu tak zwanego cellulitu wodnego i dodatkowo rozbić tkankę tłuszczową. Olejku najlepiej jest używać po kąpieli na jeszcze mokrą skórę, aby nie dopuścić do ewentualnego przesuszenia. Istnieją także inne sposoby na wykorzystanie tego produktu, takie jak peeling kawowy na cellulit z dodatkiem olejku arganowego.

Do jego wykonania potrzebne będą: wystudzone kawowe fusy oraz olejek arganowy. Peeling należy przeprowadzać po kąpieli na jeszcze mokrej skórze. Fusy należy zmieszać z olejkiem arganowym w takiej proporcji, by tworzyły dość gęstą masę. Taki peeling nie tylko usunie zbędny martwy naskórek, ale również dodatkowo ujędrni skórę, dzięki zawartości kofeiny oraz substancji z arganowego olejku. Po zabiegu można dodatkowo zastosować krem na cellulit.

Olejek arganowy można stosować codziennie. Warto dodawać go do kąpieli (pół szklanki na wannę wody), ponieważ działa odmładzająco na skórę. Tak samo jednak jak w przypadku innych olei roślinnych lepiej jest nakładać go wyłącznie na mokrą skórę. W przypadku nakładania olejku na skórę nienawilżoną można doprowadzić do jej przesuszenia. Czystego oleju arganowego nie trzeba rozcieńczać, stosuje się go bezpośrednio na ciało. Należy uważać w przypadku produktów z dodatkami, ponieważ syntetyczne substancje zapachowe mogą działać drażniąco na wrażliwą skórę.


Bibliografia

1. Wayne L. Westcott, Rita La Rosa Loud, Figura bez cellulitu, 2004
2. Weyergans R., Cellulit: zapobieganie i leczenie, 1995
3. Rossi AB, Vergnanini AL., Cellulite: a review, 2000

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *