Maseczka z cynamonu na cellulit jest niezwykle skutecznym sposobem na ujędrnienie ciała, zwłaszcza na udach oraz pośladkach, czyli miejscach, w których najczęściej występuje cellulit. Jakie właściwości posiada cynamon w walce cellulitem? Jak zrobić maseczkę oraz jak ją stosować? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie Państwo w niniejszym artykule.

Maseczka z cynamonu na cellulit – czym jest cynamon?

Maseczka z cynamonu na cellulit jest skutecznym sposobem na piękną i jędrną skórę. Cynamon jest niezwykle aromatyczną przyprawą korzenną, posiadającą szerokie zastosowanie. Stosowana w kuchni zapewnia słodkość deserów oraz wypieków. Wszelkie dania, w których go zastosujemy będą posiadały piękny aromat i właściwości rozgrzewające.

Stosowany jest również, jako dodatek do kawy czy owsianki, jego smak pozwala na zrezygnowanie z korzystania z cukru. Czyli może być zdrową alternatywą w naszej diecie. Cynamon wpływa pozytywnie na przemianę materii oraz jego zapach działa kojąco.

Maseczka z cynamonu na cellulit – właściwości cynamonu skuteczne w walce z cellulitem

Maseczka z cynamonu na cellulit dzięki swoim licznym właściwościom, z pewnością zapewni piękny wygląd naszej skórze. Pierwszą i najważniejszą cechą cynamonu jest działanie rozgrzewające. Wpływa ono pozytywnie na ukrwienie ciała, ta aromatyczna przyprawa pobudza bowiem krążenie. Stosowany w maseczkach lub peelingach jest świetnym sposobem na redukcję cellulitu. Każda jego forma jest skuteczna, od sypkiej przyprawy, po ekstrakty i olejki.

Maseczka z cynamonu na cellulit jest o wiele bardziej skuteczna niż zwykłe masaże antycellulitowe bez dodatku tej przyprawy. Cellulit jest wynikiem kumulowania się toksyn w ciele i problemów z ich usuwaniem. Cynamon, ma z kolei właściwości oczyszczające, wspomagające usuwanie toksyn. Wraz z toksynami zapewnia również oczyszczenie organizmu z nadmiaru wody.

Sprawdź co skutecznie działa na cellulit.

Maseczka z cynamonu na cellulit – jak zrobić maseczkę i jak jej używać?

Maseczka z cynamonu na cellulit jest świetnym sposobem na poprawę wyglądu ciała, stanie się ono bowiem wygładzone i jędrne. Zabiegi z cynamonem często są wykonywane w gabinetach kosmetycznych. Warto jednak stworzyć taką maseczkę samemu. Poniżej znajdziecie Państwo przykładowy przepis oraz porady, w jaki sposób ją stosować.

Przykładowy przepis:

  •  cynamon w proszku – 45 g (trzy opakowania przyprawy),
  •  oliwa z oliwek – 1 łyżka,
  •  woda – 50 ml.

Maseczka na cellulit.

Składniki wystarczy dokładnie ze sobą zmieszać. Następnie nakładamy maseczkę na wszystkie miejsca, w których posiadamy cellulit i owijamy je folią. Następnie owijamy się ciepłym ręcznikiem lub przykrywamy kocem. W ten sposób trzymamy maseczkę przez 15-20 min. Następnie dokładnie spłukujemy letnią wodą. Po takim zabiegu warto nałożyć jeszcze balsam ujędrniający, co zapewni nam podwójne działanie antycellulitowe. Maseczkę z cynamonu na cellulit można stosować 1-2 w tygodniu.

Należy jednak pamiętać, że maseczka to nie wszystko. Dopiero jej regularne stosowanie wraz z odpowiednią dietą oraz aktywnością fizyczną pozwoli nam raz na zawsze usunąć cellulit. Ciekawą opcją uzupełniającą kurację antycellulitową jest herbata cynamonowa. Pita regularnie ma korzystny wpływ na zdrowie i z pewnością przyspieszy walkę z cellulitem. Wystarczy kilka lasek cynamonu zalać gorącą wodą i parzyć przez około 5 minut. Im częściej uda nam się spożywać taki napar tym lepsze efekty uzyskamy.

Walka z cellulitem to długotrwały proces, wymagający cierpliwości. Pojawienie się oczekiwanych efektów z pewnością przyspieszy maseczka z cynamonu na cellulit. Stosowanie jej regularnie zapewni piękny i zdrowy wygląd naszej skórze.


Bibliografia

1. Ashley Black, Mit cellulitu: to nie tłuszcz, to powięzi : skuteczna eliminacja powszechnego problemu. Podręcznik akademicki, 2018
2. Black Ashley, Cellulite Myth Daily Companion Guide. Permuted Press, 2019
3. Kociemba B., Cellulit – czym jest i jak z nim walczyć?, 2007
4. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *