Zioła na cellulit są jednym ze sposobów zwalczenia tej nieestetycznej niedoskonałości naszego ciała. Istnieje wiele sposobów, które pozwolą uzyskać piękne, jędrne ciało bez niepotrzebnych defektów. Wiele Pań poddaje się po nie udanych próbach, jednak już na samym wstępie warto zapamiętać, że najważniejsza jest systematyczność stosowania danej metody.

Zioła na cellulit – działanie i efekty

Zioła na cellulit są znane ze swojej skuteczności. Nie da się ukryć, że naturalne mieszanki przynoszą ze sobą głównie korzyści. Dodatkowo warto wspomnieć, że wyciągi z ziół, które możemy stosować bezpośrednio w walce z cellulitem bardzo często są składnikami popularnych suplementów diety, kremów czy balsamów. Zioła na cellulit wodny, czy tłuszczowy nie różnią się od siebie a stosować możemy je zamiennie w zależności od własnych preferencji. Jakie więc zioła wybierać i jakich efektów oczekiwać?

Zioła na cellulit będą działały przede wszystkim moczopędnie. Pomaga to w odprowadzaniu wody z komórek, które wiążąc się tworzą tzw. cellulit wodny. Poprawienie mikrokrążenia i odprowadzanie nadmiaru wody, przyczyni się do usuwania toksyn. W zależności od substancji aktywnych zawartych w danym ziele mogą one zwalczać cellulit wodny lub tłuszczowy, natomiast stosowanie mieszanek będzie miało charakter kompleksowej walki z cellulitem.

Zioła na cellulit wodny muszą mieć działanie moczopędne. Jednym z nim w dodatku bardzo popularnym w Polsce jest mniszek lekarski. Skutecznie usuwa toksyny i znacząco poprawia wygląd skóry. Podobne działanie charakteryzuje koper włoski. Ten jednak wykorzystywany jest głównie w formie olejku. Działanie moczopędne posiada również korzeń pietruszki, który zawsze znajdziemy w kuchni. Z kolei te zioła, które będą rozbijały tkankę tłuszczową charakteryzują się przede wszystkim działaniem rozgrzewającym, przyspieszającym mikrokrążenie i cyrkulacje krwi.

Najpopularniejszym z nich jest bluszcz. Poza zwalczaniem cellulitu może on pomóc w zmniejszeniu żylaków. Jałowiec, cynamon i wiele innych ziół znanych z polskiej kuchni pozwoli zwalczyć cellulit.

Zioła na cellulit.

Zioła na cellulit – jak długo stosować by zobaczyć efekty?

Zioła na cellulit przede wszystkim muszą być stosowane regularnie. Skuteczność w dużej mierze zależy od nas samych. Duży wpływ na czas osiągnięcia efektów ma sposób aplikacji.

Mieszanka ziół na cellulit może być stosowana w wieloraki sposób:

  • poprzez napary z ziół – w zależności od mieszanki, którą zastosujemy bez najmniejszych problemów możemy pić nawet do kilku filiżanek ziół dziennie
  • maseczki ziołowe – okłady z ziół stosowane wprost na miejsce dotknięte cellulitem pozwala na bezpośrednie wprowadzanie składników aktywnych
  • olejki eteryczne – wytwarzane z ziół najczęściej posiadają działanie rozgrzewające, a forma oleju pozwala na dodanie go do ulubionego kremu, balsamu czy peelingu

Mieszanka ziół na cellulit przy systematycznym stosowaniu pozwoli na osiągnięcie efektów już po 4 miesiącach. Warto pamiętać, że im dłużej posiadamy skórkę pomarańczową, tym trudniej ją wyeliminować. Stosowanie ziół na cellulit w pierwszej kolejności nie pozwoli na wiązanie się tłuszczu w charakterystyczne grudki i skutecznie odprowadzi zalegającą w komórkach wodę i toksyny.

Chcąc poprawić działanie ziół, warto przejść na zdrową i zbilansowaną dietę i aktywny tryb życia. Doskonałym dopełnieniem do codziennej pielęgnacji są kremy i balsamy antycellulitowe. Posiadają one w swoim składzie naturalne wyciągi z ziół i roślin korzystnie wypływających na stan naszej skóry.


Bibliografia

1. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Bayrakci Tunay i inni, Effects of mechanical massage, manual lymphatic drainage and connective tissue manipulation techniques on fat mass in women with cellulite, Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology: JEADV, 2010

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *