Roller na cellulit jest jednym z wielu dostępnych na rynku urządzeń w walce z niechcianą tkanką tłuszczową. Cellulit to problem dotyczący ok. 98% kobiet. Nie oznacza to jednak, że musimy go akceptować. Paniom pragnącym osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez cellulitu przedstawiamy najskuteczniejsze metody na pozbycie się nieestetycznych grudek pod skórą.
By osiągnąć najlepsze efekty dobrze jest połączyć kilka metod. Należy zdrowo się odżywiać i pić dużo wody oraz korzystać z dobrodziejstw kosmetyki.
Roller na cellulit, czyli jedno urządzenie, wiele korzyści
Roller na cellulit ma formę wałka z wypustkami, który rozbija tkankę tłuszczową na udach, brzuchu czy ramionach, ułatwiając tym samym pozbycie się pomarańczowej skórki oraz poprawia przepływ limfy. Na rynku dostępne są rollery manualne – wałki z rączką, idealne na mniejsze powierzchnie takie jak ramiona lub też duże wałki służące do masażu całego ciała.
Masaż takim rollerem wymaga nieco wysiłku i wprawy, jednak po kilku próbach nie powinno to stanowić problemu. Są też rollery elektryczne, czyli urządzenia z obrotową głowicą z wypustkami, które poprzez odpowiedni nacisk na skórę rozbijają tkankę tłuszczową. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy właściwie tylko od preferencji użytkownika.
Manualne rollery są zdecydowanie tańsze, ale mniej wygodne w stosowaniu. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Elektryczne wałki są droższe, ale bardziej komfortowe w użytkowaniu, można z nich korzystać nawet siedząc przed telewizorem. Ceny takich rollerów wahają się między kilkadziesiąt a kilkaset złotych.
Roller na cellulit znacznie poprawia wydajność stosowanych kremów na cellulit. Wykonując masaż rollerem, warto natłuścić skórę balsamem ujędrniającym. Dzięki temu dobroczynne substancje zostaną lepiej wchłonięte przez skórę, a tym samym efekt widoczny szybciej. Jednak zalety rollera to nie tylko skuteczna walka z cellulitem.
Korzyści z masażu jest więcej:
- szybsza regeneracja mięśni – wspomaga proces mikrouszkodzeń mięśni po treningu,
- zmniejszenie bólu powięzi, które chronią mięśnie oraz wpływają na dobrą postawę ciała,
- poprawienie elastyczności mięśni – zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji.
Przeczytaj artykuł na temat innych produktów na cellulit:
http://zwalczamy-cellulit.pl/produkty-na-cellulit-jakie-produkty-sa-skuteczne-w-walce-z-cellulitem/
Roller na cellulit – mam już swój, jak zacząć ćwiczyć?
Rollerem na cellulit wybranym przez siebie możemy rozpocząć walkę o jędrną skórę. O ile elektryczne masażery posiadają instrukcję obsługi i są łatwe w użytkowaniu, o tyle ręczne rollery wymagają nieco wiedzy na temat najlepszej formy masażu.
Roller z rączką należy prowadzić dość mocno dociskając głowicę do masowanej powierzchni. Ważny jest kierunek masażu – zawsze kierujemy się w górę i w stronę serca, wpływa to na poprawę cyrkulacji limfy w organizmie. Najlepiej powtórzyć masaż na wybranej powierzchni około 20 razy przez przejściem do następnych partii.
Wałek całego ciała daje wiele możliwości wykonania wielu ćwiczeń ujędrniających i redukujących cellulit. Oto kilka z nich.
- Połóż wałek na podłodze i siadając na nim jednym pośladkiem (drugi uniesiony) podeprzyj się rękoma o podłoże. Wykonuj ruchy w przód i w tył, mocno dociskając pośladek. Po dwudziestu powtórzeniach wykonaj to samo na drugim pośladku.
- Przesuń wałek pod udo. Wykonuj ruchy w przód i w tył, rozmasowując udo od kolana po pośladek. Staraj się trzymać nogę wyprostowaną. Po dwudziestu powtórzeniach wykonaj to samo na drugim udzie.
- Połóż się na brzuchu i podeprzyj na łokciach. Włóż roller na cellulit pod udo. Wykonuj ruchy w przód i w tył, rozmasowując udo od kolana po pośladek. Staraj się trzymać nogę wyprostowaną. Po dwudziestu powtórzeniach wykonaj to samo na drugim udzie.
Ruchy powinny być powolne i dokładne, z czasem można zwiększyć nacisk na roller. Dzięki regularnym masażom za pomocą rollera i balsamu, a także dzięki odpowiedniej diecie skórka pomarańczowa odejdzie w niepamięć.
Bibliografia
1. Ewelina Kurpiewska, Ewelina Sadzińska, Agata Wedman, Skuteczność masażu w redukcji cellulitu, 2016
2. Szczotka P., Dynamiczny Masaż Antycellulit- masaż w terapii cellulit i modelowaniu sylwetki, 2008
3. Thomas Weiss, Najnowsze metody zwalczania cellulitu: lipodemia, przemiana materii, limfodemia, 2009