Jeśli ktoś się z nim zmagał lub zmaga to wie, że jest to zmora. Wypróbowałeś być może nie jeden krem na trądzik czy maści na trądzik i nic nie pomogło, a nawet pogorszyło problem. Warto więc szukać takiego kremu, który stosować można codziennie. Maść czy krem na trądzik musi mieć opracowany dokładnie skład i działać kompleksowo.

Trądzik pospolity – co to jest?

Warto na początku leczenia wiedzieć czym tak naprawdę jest trądzik pospolity. Po wpisaniu w sieci hasła “trądzik maść” znajdziemy różne definicje, jedną z nich jest ta określająca trądzik jako chorobę przewlekłą zapalenia gruczołów łojowych i ujść mieszków włosowych.  Zmiany chorobowe powstałe w wyniku choroby jaką jest trądzik pospolity dotykają najbardziej twarzy (90% zmian chorobowych występuje na skórze twarzy). Maści na trądzik czy jedna maść na trądzik nie zdziałają wiele jeśli nie będziemy:

 • systematyczni,
 • konsekwentni,
 • dokładni (na przykład przy oczyszczaniu, tonizowaniu lub właśnie kremowaniu twarzy),
 • cierpliwi.

Ważne też są ilości jaką nakładamy na twarz, nieważne czy jest to skuteczna maść na trądzik czy nie – jeśli będzie jej za mało, to nie zdziała wiele. Jednak też jeśli zaczniemy nakładać spore ilości na twarz, skóra nie będzie oddychać, a krem się nie wchłonie, co za tym idzie kondycja cery  może się znacząco pogorszyć ze względu na zatkanie mieszków włosowych.

Jaki krem na trądzik czy maść warto kupić?

Odpowiedź jest jedna – naturalny. Chemiczne dodatki podrażniają skórę, wysuszają ją i potęgują problem. Maść przeciwtrądzikowa musi być lekka, a jednocześnie skuteczna.

Taki właśnie jest krem Sevolium, którego kuracja trwa 120 dni i przynosi zadowalające efekty. Ta maść na trądzik jest po prostu skuteczna, ponieważ działa kompleksowo. Poza tym, że leczy trądzik, to jeszcze stosowana jest jako krem nawilżający trądzik. Trądzik krem to dwa słowa, które współgrają, ponieważ krem redukujący trądzik Sevolium jest w stanie wyleczyć nawet uporczywe pryszcze, zaskórniki (otwarte i zamknięte) oraz grudki. Ze względu na nowoczesną formułę, Sevolium to skuteczna maść na trądzik.

Codzienna pielęgnacja cery trądzikowej

Kremy na trądzik należy stosować codziennie i używać ich długo, zachowując przy tym wszelkie zasady higieny. Również w tej kwestii wyżej wspomniany krem Sevolium jest przodujący ze względu na swoje działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Ten krem redukujący trądzik jest też zbawienny dla wszelkich zaczerwienień, redukuje on podrażnienia ze względu na jego nowoczesną, nawilżającą formułę dopasowaną do nawet najbardziej wrażliwej cery. Na trądzik maść pomoże w zupełności, jeśli jednocześnie zastosujemy się do zasad zdrowego odżywiania, higieny i pielęgnacji.

Czego nie robić kiedy ma się chorobę w postaci trądziku pospolitego?

Najważniejszym i najbardziej kardynalnym błędem, jakiego moglibyśmy się dopuścić, jest wyciskanie pryszczy. Po pierwsze pogarsza to w sposób znaczący i od razu widoczny stan skóry oraz, co najgorsze, może pozostawić trwały ślad w postaci przebarwień lub blizn. Aby tego uniknąć, nie należy wyciskać wykwitów, tylko je zostawić i twarz posmarować kremem na trądzik. Jeśli na twarzy i ciele są przebarwienia lub blizny potrądzikowe, warto również zastosować odpowiedni specyfik, który znacząco umniejszy ich widoczność.


Warning: printf(): Too few arguments in /home/wspomaga/domains/zwalczamy-cellulit.pl/public_html/wp-content/themes/dikka-business/comments.php on line 44

 1. A jak odróżnić trądzik pospolity od niepospolitego? 😛

 2. Myślę, że nie warto, ale nawet trzeba : ) jeżeli ma się trądzik.

  1. no tak, jeżeli to zostawimy, to będzie jeszcze gorzej 🙁 zwłaszcza u osób dorosłych, przy trądziku różowatym.

   1. No ja mam trądzik mimo 27 lat i wlasnie zastanawiam sie jaką maść wybrać 🙁

    1. Tu sie nie ma co przesadnie zastanawiac, akurat sevolium jest pod tym wzgledem bardzo fajne. Sprawdzilam na sobie 😀

 3. Pielęgnacja cery trądzikowej to codzienna wallka, ale potrzebna walka. Lepiej sie wymęczyć niż potem cierpiec przez swój wygląd.

 4. Krem na trądzik to chyba najlepsze mozliwe wyjscie – im bardziej naturalny, tym wiadomo ze lepiej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *