Kiedy próbujemy pozbyć się cellulitu, często zapominamy, że nie istnieje żadne cudowne remedium na tę przypadłość. Grudki tłuszczu najczęściej pojawiają się na pupie, udach, a czasem na brzuchu. Potrafią odebrać nam pewność siebie. Równie często pojawiają się u osób szczupłych, puszystych, młodych i dojrzałych. Wywoływane są przez różne czynniki, a nie wszystkie z nich zależne są od nas. Niestety nie istnieje jeden, prosty sposób na cellulit na udach, który sprawi, że raz na zawsze, w zupełności pozbędziemy się pomarańczowej skórki. Jednakże połączenie kilku metod może dać zadowalające efekty, zależne od stopnia zaawansowania cellulitu. Pozbycie się problemu w stu procentach jest możliwe tylko w pierwszej fazie formowania się zmian. W tym czasie jest on widoczny wyłącznie, gdy chwycimy fałd skóry w palce. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja i obserwacja ciała. W kolejnym etapie cellulit widzimy, gdy znajdujemy się w określonych pozycjach, np. podczas siedzenia. Dopiero w w trzeciej fazie pomarańczowa skórka widoczna jest bez względu na ułożenie ciała. Wtedy już nie jesteśmy w stanie zupełnie wygładzić skóry. Jednakże nie znaczy to, że nie ma sensu już podejmować żadnych działań. Wręcz przeciwnie! Jeżeli zadbamy o skórę kompleksowo, wygładzimy ją w znacznym stopniu. Środki na cellulit są na wyciągnięcie ręki.
Sprawdź, czy tabletki na cellulit to skuteczny sposób!
Jak zwalczyć cellulit na udach ćwiczeniami?
Najskuteczniej na cellulit zadziała aktywność fizyczna! Regularne uprawianie sportu, co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu, zredukuje tkankę tłuszczową. Uda możemy ćwiczyć na wiele sposobów. Doskonale sprawdzi się bieganie, pływanie, taniec, aerobik oraz ćwiczenia na cellulit wykonywane w domu. Możemy je dowolnie komponować i powtarzać serie poszczególnych ćwiczeń. Doskonale sprawdzą się przysiady z wyskokiem. Pamiętaj, aby cały czas trzymać wyprostowane plecy. Nie powinnaś czuć bólu kręgosłupa. Uda ukształtują też wszystkie rodzaje nożyc: półnożyce, nożyce pionowe oraz nożyce poziome. Między kolejnymi ćwiczeniami obciążeniowymi możesz przez minutę truchtać, wykonywać podskoki oraz pajace. Te ćwiczenia także rzeźbią mięśnie nóg.
Zobaczy czy uda Ci się pozbyć cellulitu przed wakacjami!
Pamiętaj, aby o skórę zadbać też od zewnątrz!
Doskonałym uzupełnieniem regularnych peelingów kawowych oraz codziennego nakładania balsamu antycellulitowego (np. Vialise) będzie domowy masaż. Wykonuj go 1 – 2 razy w tygodniu przez około 30 – 40 minut. Zadziała doskonale na uda, usprawni krążenie, przyśpieszy usunięcie toksyn i komórek tłuszczowych. Taki domowy masaż nie jest trudny, wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad. Wykonuj go zawsze ku górze – od kolana po pośladki. Masuj skórę dość intensywnymi, mocnymi ruchami. Na dłonie możesz nałożyć naturalny olejek. Masaż wykonuj na przemian całymi dłońmi oraz samymi kciukami, masując partie skóry miejsce, przy miejscu. Po takim masażu warto nałożyć dobry balsam antycellulitowy, który doskonale się wchłonie.
Ostatnim sposobem na cellulit jest domowa maseczka. Do miski wsyp fusy pozostałe po zaparzeniu kawy, łyżkę sproszkowanych alg oraz dodaj trochę olejku kokosowego. Kofeina przyśpiesza proces lipolizy. Algi usuwają toksyny, a także poprawiają krążenie. Maskę nałóż na uda i owiń ciało folią spożywczą. Ten zabieg przyśpieszy spalanie komórek tłuszczowych oraz pozbywanie się toksyn. Ponadto będziesz mogła swobodnie nałożyć ubranie. Najlepiej okryć nogi ciepłą kołdrą, aby jak najbardziej ogrzać nogi. Wysoko temperatura będzie wzmagać działanie maski. Najlepiej stosuj ją 1 – 2 razy w tygodniu.
Pozbycie się tego problemu nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też niemożliwe. Dobrze, aby nasze starania nie kończyły się na wcieraniu kremów, ale obejmowały też inne metody. Podstawowymi elementami jest ruch oraz zdrowa dieta na cellulit. Dodatkowo pielęgnację można uzupełnić o specjalne sposoby takie jak masaż oraz domowa maska.
Bibliografia
1. Ignaciuk A., Cellulit – przyczyny, terapie, możliwości., 2003
2. Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005
3. Jeffrey Dover, Murad Alam, Jeffery Orringer, Body Shaping: Skin Fat Cellulite, wyd. W.B. Saunders Company, 2015
Polecam cwiczenia z youtube, zawsze mozna sobie w domu poskakać a jak się to robi co drugi dzień to po miesiącu spada waga i lepiej się czujemy 🙂 I lepiej wyglądamy!!!
oj tak, ja ćwiczę z Ewką Chodakowską 🙂 to prawda, im więcej ćwiczymy tym skóra jest bardziej rozgrzana i balsamik się świetnie wchłania 🙂
No wlasnie – masaże domowe to same plusy 😀 albo domowe maseczki albo vialise albo nawet jak nie mamy nic to “na sucho” i zawesze to cos daje 🙂
Vialise jest naprawdę dobrym kosmetykiem. Jest dosc drogie ale to dlatewgo, ze ma dużo różnych ekstraktow roslinnych. Działa i nie trzeba wydawac pieniedzy na jakies zabiegi (chociaz polecam mezoterapię igłową, coś fantastycznego) i starcza naprawdę na długo. Ale wiadomo ze dla każdego coś innego 😉
Ja próbowałam już chyba wszystkich sposobów na cellulit i nic nie pomaga. Przetestowałam pełno kremów i kosmetyków na cellulit, ostatnio nawet brałam tabletki i też kicha …jestem już załamana, nigdy się nie pozbędę tego świństwa 🙁
Hej, Izka! Głowa do góry! 🙂 Może stosowałaś niewłaściwe kremy na cellulit bądź polegałaś tylko na tym, a pamiętajmy, że przy cellulicie ważna jest też aktywność fizyczna i masaż (np. samodzielny).