Pietruszka na cellulit działa poprzez swoją moczopędną aktywność. Z organizmu wydalone zostają toksyny i nadmiar wody, co sprawdza się szczególnie w przypadku cellulitu wodnego. Kuracja pietruszką – koniecznie przy świeżo występującym cellulicie – oprócz wygładzenia wskazanych warstw skóry, ujędrni je i wzmocni. Jaką postać powinna przyjąć pietruszka na cellulit?

Pietruszka na cellulit – właściwości i stosowanie

Pietruszka na cellulit podawana jest zwykle w formie wywaru z korzenia lub natki warzywa. Przygotowanie nie zajmuje wiele czasu, a efekt zaskakuje.

 

  • Korzeń w roli głównej – oczyszczamy korzeń i gotujemy go w wodzie przed 5 minut. Będzie to jedna, gotowa do spożycia porcja. Po ugotowaniu, studzimy warzywo,  a w garnku mamy już gotowy wywar z pietruszki. Na cellulit podziała, jeśli np. 3 razy dziennie przez tydzień będziemy wypijać szklankę wywaru do posiłku.
  • Natka w roli głównej – podobnie przygotowujemy napar z natki pietruszki. Na cellulit podziałamy wcześniejszym jej posiekaniem, ugotowaniem w wodzie, przecedzeniem i regularnym wypijaniem uzyskanego płynu. Po tygodniu zaobserwujemy pierwsze zmiany na ciele, choć kwestia dla każdego inna. U niektórych cellulit zniknie od razu, innym osobom zaleca się przedłużenie kuracji do dwóch tygodni. Ugotowaną natkę można potraktować jako maseczkę – warto nałożyć ją na cellulit i poczekać np. 30 minut lub jeśli dysponujemy takim czasem – 60 minut. Dla wzmocnienia i przyspieszenia efektu, sugeruje się owinięcie folią lub położenie na masę bawełnianego ręcznika.Pietruszka na cellulit.

Pietruszka na cellulit może nie być dobrym rozwiązaniem dla cukrzyków i alergików – wymagana jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem.

Jakie cenne właściwości kryje w sobie pietruszka? Przede wszystkim ma dużą ilość witaminy C (kwas askorbinowy), która:

 

  • walczy z wolnymi rodnikami. Im więcej wolnych rodników w organizmie tym gorzej dla atrakcyjności i młodego wyglądu – przyczyniają się one do szybszego starzenia skóry. Niszczenie wolnych rodników, które pochodzą zwykle z żywności i zanieczyszczonego powietrza, hamuje ten proces.
  • syntetyzuje kolagen – białko tkanki łącznej odpowiadające za jędrną, gładką i elastyczną skórę. Do ok 20. roku życia kolagen produkowany jest wewnątrz organizmu naturalnie, jednak po upływie tego czasu stopniowo zanika. Wymaga się więc jak najczęstszego dostarczania z zewnątrz. Kolagen sprawia, że komórki tłuszczowe nie mają szansy się rozrosnąć.
  • zapewnia widoczne odżywienie, blask i jędrność skóry. Tak jak witamina C znacząco odpowiada za zdrowie i odporność układu immunologicznego (organizm nie choruje), tak też wpływa na zewnętrzne zdrowie ciała.

Pietruszka na cellulit a pełne zachowanie zdrowia

Pietruszka na cellulit może być wykorzystywana jako dopełnienie innych, podstawowych metod walki z cellulitem. Nawet doskonale przyrządzony napar nie pomoże, jeśli każdy dzień będzie bogaty w jedzenie słodyczy czy fast-foodów, siedzący tryb życia i słodzone napoje. Zbilansowana dieta na cellulit, regularna aktywność fizyczna (nawet zwykły, ale powtarzany codziennie spacer) i duże ilości wody mineralnej regulują przemianę materii, a co za tym idzie spalanie tkanki tłuszczowej i poprawę krążenia krwi.

Podstawowym produktem w walce z cellulitem powinien być naturalny, świadomie wybrany krem. Poszukując najlepszych składników zwróćmy uwagę na obecność kofeiny, witamin, kwasów i ekstraktów z roślin (także z korzenia pietruszki). Ich działanie jest pożądane i kompleksowe – między innymi nawilża, oczyszcza, wzmacnia naczynia włosowate, odpowiada za swobodny przepływ krwi i limfy.


Bibliografia

1. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
2. Righi G., Jak sie̜ pozbyć cellulitu, 2001
3. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *