Czarna rzepa na cellulit jest naturalnym dobrodziejstwem, które możemy znaleźć w każdym sklepie. Od dawna wiadomo, że naturalne produkty do pielęgnacji naszego ciała są najkorzystniejsze i znacznie bardziej skuteczne od ich syntetycznych odpowiedników. Ponad to pochodzące z roślin, ziół czy warzyw składniki mineralne i odżywcze nie obciążają wątroby. Cellulit jest uciążliwą niedoskonałością ciała. Jego usunięcie jest tym trudniejsze, im dłużej go posiadamy. Jak skutecznie walczyć ze skórką pomarańczową?

Czarna rzepa na cellulit – jak działa w zwalczaniu niedoskonałości?

Czarna rzepa na cellulit jest warzywem z rodziny kapustowatych, którą można znajdziemy w każdym sklepie na przełomie jesieni i zimy. Charakterystyczna czarna bulwa z białym wnętrzem doskonale sprawdzi się zarówno do stosowania wewnętrznego jak i zewnętrznego. Czarną rzepę bez żadnych przeszkód możemy stosować w sałatkach, surówkach zamiast popularnej rzodkiewki.Warzywa na cellulit.

Istnieją trzy możliwe postacie, w których możemy wykorzystać rzepę. Przygotowywanie z niej posiłków jest jedną z nich. Kolejną natomiast jest napar z czarnej rzepy. W tej postaci ma działanie silnie moczopędne, dzięki czemu spod skóry zostanie odprowadzona nagromadzona woda, a wraz z nią toksyny. Cellulit wodny jest jednym z najczęściej spotykanych. Zbierająca się woda jest efektem nieodpowiedniej diety, zawierającej duże ilości soli.

Maska z czarnej rzepy jest doskonałym sposobem działania na cellulit. Przy tej metodzie posiada ona właściwości redukujące tkankę tłuszczową. Cellulit wynikający z nieprawidłowego i nierównomiernego przyswajania tkanki tłuszczowej jest najtrudniejszy do wyeliminowania. Właśnie dlatego usuwanie cellulitu jest procesem długotrwałym. Redukcja tkanki tłuszczowej z wykorzystaniem czarnej rzepy polega na przyspieszeniu metabolizmu, a tym samym mikrokrążenia i usprawnienia procesu lipolizy. By przygotować maskę z czarnej rzeczy należy zetrzeć ją na grubych oczkach, a następnie dodać do niej ulubiony olej tłoczony na zimno.

Dodatkowo stosując okłady z czarnej rzepy dostarczamy wprost do skóry wiele składników odżywczych, które pomagają w odbudowaniu skóry. Są to między innymi:

  • potas, żelazo, magnez, wapń, fosfor
  • witamina C, B1, B2, PP – pomagają w odbudowaniu skóry i mikrourazów, dzięki czemu jednocześnie pozwalają zniwelować rozstępy
  • związki siarki (rafanina, rafanol) – poprawia krążenie krwi, ukrwienie tkanek, przez co pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej

Sprawdź także inne sposoby na cellulit!

Czarna rzepa na cellulit – jak długo stosować by zobaczyć pierwsze efekty

Czarna rzepa na cellulit jest bardzo skutecznym środkiem. Jednak walka z tą niedoskonałością ciała, jest trudna. Wymaga przede wszystkim systematyczności stosowania wybranej metody. W zależności od czasu, który poświęcimy na pielęgnacje okolic dotkniętych cellulitem możemy oczekiwać efektów o różnym natężeniu.

Stosowanie czarnej rzepy na cellulit przyniesie pierwsze efekty już po kilku miesiącach. W pierwszej kolejności z organizmu zostanie odprowadzona nagromadzona woda i toksyny, które uniemożliwiają efektywne spalanie tkanki tłuszczowej. Im dłużej będziemy stosować daną metodę zwalczania cellulitu, tym lepszy efekt końcowy osiągniemy. Dodatkowo, gdy całkiem pozbędziemy się niechcianej niedoskonałości warto nie zaprzestawać stosowania w celu podtrzymywania efektów.

Czarna rzepa na cellulit jest doskonała, jednak warto pamiętać, że zmiana stylu życia i wprowadzenie do niego znacznie większej ilości aktywności fizycznej pozwoli zmaksymalizować efekty pielęgnacji. Dodatkowo na rynku znajdziemy wiele kremów antycellulitowych tylko z naturalnych składników, które również poprawią kondycję naszej skóry.


Bibliografia

1. Foster, Helen, Tschüss Cellulite!: Der 6-Wochen-Plan mit 7 Methoden. Edition XXL, 2008
2. David J., Goldberg Alexander L. Berlin, Disorders of Fat and Cellulite: Advances in Diagnosis and Treatment. INFORMA HEALTHCARE, 2017
3. P. Goldma Mitchel P. Goldman Doris Hexsel, Cellulite: Pathophysiology and Treatment 2nd Edition
Howard Murad, The Cellulite Solution: a doctor’s program for losing. GRIFFIN, 2005

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *