Najlepsze ćwiczenia na cellulit

Proces pozbycia się powstałego cellulitu jest długotrwały. To codziennie dbanie o odpowiednią dietę, powtarzające się zabiegi pielęgnacyjne a także wybranie takiej aktywności fizycznej, która najlepiej będzie spalać naszą tkankę tłuszczową. Jeśli jednak poznamy kilka zasad, to okazuje się, że nie taki diabeł straszny. Pamiętajmy, że ze skórką pomarańczową zmaga się naprawdę wiele kobiet, dlatego też powstały do walki z nią różne sposoby, które przynoszą naprawdę świetne rezultaty.

Gdzie ćwiczyć?

Możemy wybrać ćwiczenia w domu lub treningi w klubach fitness. Bardzo dobrze wpływa również bieganie na cellulit. Trzeba jednak pamiętać, że tkanka tłuszczowa najlepiej spala się podczas umiarkowanego wysiłku. Nie możemy więc biegać zbyt wolno, bo wtedy nasze wysiłki pójdą na marne. Warto zaopatrzyć się w pulsometr na rękę i pilnować, aby tempo biegu było umiarkowane (czyli takie, przy którym możemy rozmawiać). Jeśli zdecydujemy się na zajęcia w klubie, trener bądź trenerka na pewno dobiorą nam odpowiednie ćwiczenia, więc o nic nie musimy się martwić. Jeśli natomiast chcemy ćwiczyć w domu, to powinniśmy wybierać te ćwiczenia, angażujące partie ciała, w których zmagamy się ze skórką pomarańczową. Powinny być więc to ćwiczenia na cellulit na udach, na cellulit na brzuchu, na cellulit na pośladkach itp.

Jak ćwiczyć?

Najlepsze ćwiczenia na skórkę pomarańczową to oczywiście takie, które spalają, jak najwięcej tłuszczyku pod skórą. Powinny trwać co najmniej pół godziny i być wykonywane minimum trzy razy w tygodniu. Wtedy dadzą efekty. Możemy oczywiście ruszać się częściej i zamieniać formy ruchu tak, aby godziny spędzone na aktywności były urozmaicone i aby szybko nam się nie znudziły. Ćwiczenia na cellulit na pośladkach lub na cellulit na nogach czy na cellulit na ramionach można wykonywać także na świeżym powietrzu oraz z wykorzystaniem drobnych sprzętów, np. skakanki, hantelków.

Sprawdź też, czy szczotka może pomóc na cellulit?

Co oprócz ćwiczeń?

Świetnym dodatkiem do ćwiczeń a jednocześnie relaksem po nich będzie odpowiednia pielęgnacja ciała ze szczególnym uwzględnieniem obszarów dotkniętych skórką pomarańczową. Warto wieczorem poddać się odprężającej kąpieli a po niej masażowi, np. na cellulit na pupie z wykorzystaniem odpowiedniego kremu. Można wybrać serum Vialise, które skomponowane jest z naturalnych składników. Przy jego wykorzystaniu nasz organizm nie tylko będzie miał ułatwioną walkę w rozbijaniu lipidów, ale także masaż taki przyniesie mu usuwanie toksyn, poprawę mikrokrążenia czy ogólne ujędrnienie, nawilżenie i dotlenienie skóry. Możliwe jest to dzięki naturalnym składnikom, z jakich skomponowany jest krem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *