Jałowiec na cellulit jest skutecznym środkiem waki z pomarańczową skórką, głównie dzięki oczyszczającym z toksyn właściwościom. Pobudza też krążenie krwi, czego efektem jest lepsze dotlenienie skóry, wchłanianie wszystkich cennych składników i widoczne odżywienie. Reguluje też obecność cukru w krwi – co zapobiega otyłości, a w przypadku istniejącego cellulitu tłuszczowego, przyczynia się do rozpadu odpowiadających za to komórek. W jaki sposób podawać jałowiec, jak długo trzeba go stosować i czy wystarczy w kuracji antycellulitowej?

JAŁOWIEC NA CELLULIT – PRZYGOTOWANIE I CZAS STOSOWANIA

Jałowiec na cellulit jest najczęściej przyjmowany w postaci olejku lub naparu.

  • Olejek jałowcowy – nadaje się do samodzielnego przyrządzenia w domu. Wystarczy kilka owoców jałowca rozgnieść i wymieszać z naturalnymi olejami (np. kokosowym rafinowanym, słonecznikowym lub rzepakowym). Następnie odstawiamy mieszankę na średnio 30 dni. Po miesiącu nakładamy olejek na miejsca pokryte cellulitem lub te, w których cellulit może się pojawić – np. uda, brzuch, piersi, pośladki, ramiona.
  • Napar – owoce jałowca trzeba zalać wrzątkiem w takiej ilości, by zostały nasączone. Parzymy przez co najmniej 30 minut – dopiero po tym czasie napar można uznać za gotowy. Na czas trwania kuracji warto stosować 1-2 łyżki naparu po posiłku przez nie więcej niż dwa tygodnie. W odróżnieniu od stosowania jałowca zewnętrznie, doustne przyjmowanie powinno być ograniczone w czasie. Po odstępie np. jednego miesiąca, można z powrotem podjąć 7-dniową kurację – jeśli tylko na nowo nagromadzimy cellulit. Codzienne przyjmowanie naparu z jałowca może w perspektywie długiego czasu wywołać m.in. podrażnienie błon śluzowych.

Jałowiec na cellulit jest doceniany przez każdego, kto chce mieć atrakcyjną, młodo wyglądającą skórę. Ale jałowiec cieszy również pacjentów z chorobami wątroby, łupieżem lub problemami układu pokarmowego. Od wieków znajduje wiele zastosowań.

JAŁOWIEC – CELLULIT ZNIKA PO TYGODNIU

Jałowiec na cellulit.

Jałowiec cellulit może zwalczyć tylko u osób, u których pojawiły się świeże grudki. Olejek lub napar stosujmy w takim przypadku regularnie przez okres 1-2 tygodni. W tym czasie zauważymy pierwsze efekty i ocenimy czas redukcji, który jest zależny od indywidualnych predyspozycji.

Owoce jałowce działają moczopędnie, dlatego umożliwiają oczyszczenie ze szkodliwych, zalegających w organizmie substancji. Osoby, które mają cellulit od co najmniej kilku lat, nie próbowały żadnych sposobów korygowania i pozwoliły na utrwalenie tkanki skórnej, powinny skorzystać ze specjalnych zabiegów na cellulit.

JAŁOWIEC NA CELLULIT NIE WYSTARCZY

Jałowiec na cellulit jest wsparciem dla zdrowego stylu życia, który obejmuje:

  • zbilansowaną dietę – bogatą w warzywa, owoce, witaminy, produkty pełnoziarniste, chude mięso, świeży nabiał. Zaleca się ograniczenie lub całkowitą eliminację cukrów prostych i żywności przetworzonej.
  • regularną aktywność fizyczną – w postaci np. ćwiczeń, gimnastyki, jazdy na rowerze, biegania, pływania.
  • naturalną pielęgnację – stosowanie kremów na bazie kofeiny, kwasu askorbinowego, prowitaminy B5 i innych cennych substancji.
  • Wypijania co najmniej 2 litrów niegazowanej wody mineralnej w ciągu dnia (nawet bez intensywnej aktywności fizycznej).

Jałowiec pospolity, będący naturalną częścią lasów i łąk, cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Bez żadnych chemicznych środków można pokonać nierównomierne warstwy i zapobiegać powstawaniu nowym. Jałowiec na cellulit jest bezpieczny i zajmuje miejsce lidera w ziołolecznictwie i antycellulitowych terapiach.


Bibliografia

1. Mariola Gałązka, Anna Galęba, Hassan Nurein. Cellulit jako problem medyczny i estetyczny – etiopatogeneza, objawy, diagnostyka i leczenie. Hygeia Public Health, 2014
2. Kamińska A., Terapie antycellulitowe pod lupą, 2008
3. Kowalczyk B., Surowce roślinne przeciwko cellulitowi 2007

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *