Jak szybko pozbyć się cellulitu?

Walka z pomarańczową skórką zazwyczaj bywa długa i żmudna – wymaga czasu, a także wiele pracy. Zastanawiasz się, jak szybko pozbyć się cellulitu? Nie będzie to proste zadanie, wcieranie balsamu antycellulitowego nie wystarczy. Będziesz musiała działać na wielu frontach. Jeżeli chcesz skutecznie zredukować pomarańczową skórkę, musisz dbać o ciało zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz.

Sposoby na to, jak szybko pozbyć się cellulitu

Jeżeli chcesz szybko zlikwidować cellulit, skup się na codziennej aktywności fizycznej. Możesz ćwiczyć w domu, biegać, pływać na basenie, uprawiać fitness… Ważne, aby sport zajmował co najmniej 40 minut, 3 razy w tygodniu. Jeżeli zdecydujesz się na uprawianie sportu w domowych warunkach, łącz ćwiczenia typu cardio z ćwiczeniami siłowymi. Możesz wykonywać przeskoki, skakać na skakance, biegać w miejscu, robić przysiady, brzuszki i skłony. W ten sposób najskuteczniej pobudzisz spalanie tłuszczu. Aby nie zaprzepaścić swoich wysiłków, stosuj zdrową, zrównoważoną dietę. Unikaj tłuszczów i ciężkich potraw. Jedz za to dużo warzyw, a kawę zastąp zieloną herbatą. Regularne treningi już po kilku tygodniach zaowocują wyraźnie gładszą skórą.

Zewnętrzną pielęgnację warto uzupełnić o wykonywany w domu masaż. Na dłonie nałóż odrobinę olejku, może być kokosowy. Skórę masuj dość mocnymi ruchami, wędrując od stóp do pośladków. Ręce z kolei od dłoni do ramion. Brzuch oraz okolice węzłów chłonnych masujemy okrężnymi ruchami. W ten sposób pobudzisz rozbijanie komórek tłuszczowych, poprawisz krążenie oraz usuwanie toksyn. Skórę warto masować przez pół godziny, raz w tygodniu. Można też wykorzystać peeling – sprawdź czy jest skuteczny!

Profesjonalne i skuteczne zabiegi na cellulit

Skórę w znacznym stopniu wygładzimy przy pomocy zabiegów, wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Potrafią dawać spektakularne efekty pod warunkiem, że jednocześnie będziemy dbać o skórę w domu. Warto zwrócić szczególną uwagę na mezoterapię igłową. Co prawda jest to dość kosztowny zabieg, gdyż cena oscyluje w okolicach kilkuset złotych. Jednakże mezoterapia da naprawdę świetne rezultaty. Podczas zabiegu najpierw oczyszcza się skórę. Następnie przy pomocy specjalnej głowicy, wyposażonej w mnóstwo malutkich igiełek, wprowadza się pod skórę specjalnie skomponowane składniki antycellulitowe. To, jakie składniki dokładnie zostaną użyte, zależy od danego gabinetu. Zależnie od indywidualnego stanu skóry, można komponować specjalne mieszanki. Sam zabieg nie jest bolesny, ale osobom szczególnie wrażliwym, można podać delikatny lek znieczulający. Pamiętać należy, że zaraz po zabiegu skóra będzie podrażniona. Goić może się do kilku dni. W tym czasie nie wystawiamy jej na ostre słońce, unikamy chlorowanej wody oraz innych czynników drażniących. Na ostateczne efekty mezoterapii możemy poczekać nawet kilka tygodni, ale pierwsze rezultaty zauważymy już po wyjściu z gabinetu. Dzieje się tak ponieważ mezoterapia na kilka sposobów działa na skórę. Po pierwsze dzieje się to pod wpływem substancji podawanych podczas wizyty. Trafiają one bezpośrednio do źródła problemu, przez co działają bardzo skutecznie. Ponadto, małe igiełki mechanicznie pobudzają procesy regeneracyjne. Namnażają się włókna kolagenowe, przyśpieszane zostaje usuwanie toksyn. To właśnie gęstnienie skóry poprzez zwiększenie kolagenu zajmuje nieco więcej czasu. Efekty są jednak znaczne i trwałe.

Zniwelowanie cellulitu nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie jeżeli zaczniemy walczyć z pomarańczową skórką dopiero, gdy będzie wyraźnie widoczna. Wtedy pozbycie się grudek domowymi sposobami może okazać się już niemożliwe. Dlatego warto sięgnąć po bardziej zdecydowane metody niż tylko wsmarowywanie kremu. Najlepsze zabiegi na cellulit opisuje również doz.pl – przeczytaj koniecznie.