Co poprawia krążenie krwi w naszym organizmie? To pytanie warto sobie zadać, jeśli problem z cellulitem spędza nam sen z powiek. Problemy z prawidłowym krążeniem krwi i limfy są przez nas przeważnie niezauważane i lekceważone. Co najwyżej kojarzymy je z nieestetycznymi pajączkami na nogach. Niestety pękające naczynka to tylko jeden z objawów problemów z krążeniem. Do innych oznak tej dolegliwości należy powtarzające się uczucie zimna w kończynach, zwłaszcza po dłuższym siedzeniu w jednej pozycji, a także opuchnięcie i obrzęki nóg.

Wszyscy wiedzą, że krew jest ważna, jednak drobnych niedogodność z drętwieniem nóg i zimnem nie uznajemy za istotną. A przecież krew rozprowadza po naszym ciele wszystko, co jest nam niezbędne do życia – substancje odżywcze, cukier, tłuszcze, witaminy, hormony oraz oczywiście tlen i dwutlenek węgla. Lekceważenie problemu może powodować liczne schorzenia, w tym także cellulit.

Co poprawia krążenie – eliminacja przyczyn powstania problemu

Co poprawia krążenie i zarazem wspiera naszą walkę o gładką skórę bez cellulitu, to pytanie, które zadaje sobie większość kobiet. Najlepiej sobie pomożemy likwidując przyczyny problemu.Bieganie na cellulit.

Należą do nich przede wszystkim:

  •  siedzący tryb życia,
  •  zbyt obcisłe ubrania,
  •  notoryczne zakładanie nogi na nogę,
  •  palenie papierosów,
  •  wysoki poziom złego cholesterolu.

Nietrudno się domyślić, że tym, co poprawia krążenie, jest zlikwidowanie przyczyn jego pogorszenia. Aby ujrzeć efekty najlepiej systematycznie wprowadzać drobne zmiany w stylu życia. Wiele osób przez swoją pracę jest zmuszanych do siedzenia przy biurku przez długie godziny. W większości przypadków jednak nie jesteśmy do niego przykuci na tyle by nie było szansy na znalezienie minuty na rozprostowanie kości.

Sprawdź:  bańki chińskie na cellulit poprawiające krążenie.

Warto spróbować ćwiczeń w miejscu pracy, w ostateczności nawet napinania i rozluźniania mięśni nóg siedząc przy biurku. Jeżeli wiemy, że nie możemy liczyć na częstsze przerwy, można spróbować paru prostych trików, jak odbieranie telefonów na stojąco lub chodząc po biurze, czy też mała wycieczka po szklankę wody. To z pozoru wydaje się niewiele, ale sprawi, że ciało co jakiś czas zmienia pozycję, co poprawia krążenie krwi. W czasie wolnym od obowiązków najlepiej podjąć się regularnych ćwiczeń, czy choćby żwawych spacerów.

Najprostszą kwestią jest unikanie zbyt obcisłych ubrań. Rurki bardzo ładnie eksponują nogi, ale nikomu nie jest przyjemnie, gdy musi w nich siedzieć godzinami i nie czuje stóp. Nie chodzi o całkowitą rezygnację, tylko o właściwe ubieranie się do warunków, w których żyjemy.

Nie zdajemy sobie sprawy, jak często tak naprawdę zakładamy nogę na nogę. Zazwyczaj to główna przyczyna pajączków na nogach, więc zmiana tego zwyczaju, może być tym, co poprawia krążenie i wygląd naszych nóg.

Kolejną zmianą w stylu życia jest zmiana diety. Niestety nadmiar niezdrowych smażonych potraw znacznie pogarsza kwestię krążenia i drożność żył, dodatkowo zanieczyszcza organizm. Konieczne jest zrezygnowanie z ciężkich, tłustych potraw i wprowadzenie do jadłospisu zdrowych przeciwzapalnych kwasów tłuszczowych omega-3.

Rzucenie papierosów jest oczywiście trudną sprawą, ale jeżeli nasze zdrowie, nie tylko wygląd i pozbycie się skórki pomarańczowej, jest dla nas naprawdę ważne, warto podjąć próbę walki z nałogiem. Ważne jest także, by pamiętać, że również bierne palenie może być równie szkodliwe.

Dieta na cellulit.

Co poprawia krążenie krwi – inne sposoby

Co poprawia krążenie krwi to kluczowe zagadnienie w walce ze skórką pomarańczową. Wprowadzenie wielu, często poważnych zmian w naszym zabieganym życiu nie jest łatwe. Warto się jednak postarać. Nie wszystko jednak, co poprawia krążenie jest wyrzeczeniem. Istnieją również przyjemne sposoby na to. Jedną z nich jest masaż.

Można do jego wykonania użyć rozgrzewających olejków eterycznych zmieszanych z olejem kokosowym lub arganowym. Z zabiegów bardziej specjalistycznych, czymś, co poprawia krążenie jest zdecydowanie mezoterapia. Taki zabieg nie tylko pobudzi limfę i przepływ krwi, ale również pomoże zredukować podskórne zapasy tłuszczu i ujędrnić skórę.


Bibliografia

1. Sylwia Orzechowska, Bartosz Trybulec, Efektywność masażu bańką chińską w leczeniu cellulitu u kobiet, 2015
2. Casademunt J., Naturalne sposoby zwalczania cellulitu, 2007
3. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015

Co poprawia krążenie? – sposoby na redukcję cellulitu
5 (100%) 5 Ocen Wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *