Bluszcz na cellulit pomaga znacznie zmniejszyć widoczność pomarańczowej skórki oraz poprawia ujędrnienie skóry. Nie musisz czekać lat, aby zauważyć pierwsze efekty! Zastosuj bluszcz, a cellulit zmniejszy się już podczas pierwszego tygodnia stosowania.

Bluszcz na cellulit – kilka słów o roślinie

Bluszcz na cellulit przyniesie ulgę zarówno osobom zmagającym się z cellulitem wodnym, jak i cellulitem spowodowanym nagromadzeniem się tkanki tłuszczowej. Wyciąg z bluszczu pospolitego jest bezpieczny dla zdrowia oraz zawiera cenne składniki odżywcze, dzięki którym skóra może powrócić do swojej naturalnej kondycji.

Bardzo często w kremach antycellulitowych stosowany jest bluszcz. Cellulit najlepiej zwalczać środkami, które w swoim składzie posiadają jego wysoką zawartość.

Jak działa bluszcz na cellulit i dlaczego?Jak działa bluszcz na cellulit.

Dlaczego tak naprawdę warto używać i jak działa bluszcz na cellulit? Przyczyna leży w potężnych właściwościach rośliny. Wcierając w skórę bluszcz, jego składniki niwelują przyczynę tworzenia się pomarańczowej skórki – zmniejszone mikrokrążenie, nagromadzenie toksyn i tłuszczu oraz spowolniony drenaż limfatyczny.

Bluszcz na cellulit pobudza mikrokrążenie. Olej z bluszczu na cellulit świetnie sprawdza się podczas masażu, gdyż jednocześnie nawilży skórę, a dobroczynne składniki wnikną w głąb skóry – odżywiając ją i ujędrniając.

Wyciąg z bluszczu pospolitego – jak i ile stosować?

Wyciąg z bluszczu pospolitego powinien być stosowany regularnie. Prawidłowo przeprowadzona kuracja pozwala zauważyć pierwsze pozytywne rezultaty już w pierwszym tygodniu! Jednak należy pamiętać, że nie jest to żaden magiczny sposób, a naturalna metoda wspomagająca ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Bluszcz na cellulit należy aplikować na skórę przez minimum miesiąc dla utrwalenia rezultatów. Olejek z bluszczu lub krem powinny znajdować się w codziennej pielęgnacji.

Co najmniej raz w tygodniu warto wykonać peeling z dodatkiem bluszczu pospolitego, aby złuszczyć martwy naskórek i przyśpieszyć oczekiwane efekty.

Oto kilka receptur na zastosowanie bluszczu pospolitego:

 

  • Maseczka z bluszczu

Najpierw moczymy liście bluszczu pospolitego w olejku (np. migdałowym). Następnie miksujemy nasiąknięte olejkiem liście. Powstałą maseczkę nakładamy na oczyszczoną twarz i zostawiamy na 30 minut.

Skóra dzięki maseczce z bluszczu stanie się gładka i przyjemna w dotyku, a cellulit zmniejsza swoje nasilenie.

 

  • Olej z bluszczu na cellulit

Jak zrobić olejek z bluszczu? Wystarczy nazbierać kilka świeżych liści bluszczu, które rośną w lasach w całej Polsce. Następnie należy zalać je szklanką zimno tłoczonego olejku konopnego lub migdałowego, po czym odstawić w ciepłe miejsce na 14 dni.

Olejek z bluszczu przenika do głębszych warstw skóry i pobudza ciało do zwiększonej produkcji kwasu hialuronowego. Skóra staje się bardziej elastyczna oraz nawilżona dzięki poprzez zastosowanie olej z bluszczu. Cellulit zmniejsza się, gdyż komórki tłuszczowe szybciej redukują się, a metabolizm przyśpiesza.

Można wcierać go bezpośrednio w skórę lub dodawać do kąpieli.

 

  • Ekstrakt z bluszczu pospolitego

Jak zrobić ekstrakt z bluszczu pospolitego w domu? Potrzebne będą tylko liście oraz woda. Należy zebrać kilkadziesiąt liści, a następnie wysuszyć je i rozdrobnić.

Przygotowanie: zalewamy jedną łyżeczkę ziela gorącą wodą i podgrzewamy przez 10 minut. Później należy tylko odcedzić napar, aby uzyskać naturalny ekstrakt z bluszczu pospolitego.

Bluszcz na cellulit podsumowanie

Bluszcz na cellulit stanowi świetny dodatek do kuracji antycellulitowej. Jest bardzo skuteczny oraz można stosować go pod różnymi postaciami.

Domowe sposoby na cellulit o których również warto pamiętać podczas wspomagania organizmu to:

  • dieta bogata w błonnik,
  • naturalne kremy antycellulitowe
  • aktywność fizyczna,
  • minimum 2 l wody dziennie,
  • masaże.

Stosując się do powyższych wytycznych można w przeciągu miesiąca znacznie uelastycznić skórę, ujędrnić oraz zredukować cellulit.


Bibliografia

1. Adam Klimowicz, Joanna Zielonka, Marcelina Turek, Anna Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, 2015
2. Tomaszewicz V, Chrzanowska M, Klawe JJ., Wybrane składniki mineralne w żywności o istotnym znaczeniu dla terapii antycellulitowych, 2014
3. Ewa Kosowicz, Dieta antycellulitowa, 2015

Bluszcz na cellulit – w 1 tydzień zmniejsza znacząco cellulit!
5 (100%) 5 Ocen Wpisu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *